Prantsusmaal on Airbus sattunud võimaliku korruptsiooniafääri tõttu võimude uurimise alla, kirjutab Wall Street Journal.
- Eurofighter Typhoon. Austria riik nõuab Airbusilt miljard eurot kahjutasu, kuna 2003. aasta tellimuse ajal olevat Prantsuse kontsern "petuvõtteid" kasutanud.
Juba möödunud aastal hakkasid Airbusi juhtumit uurima Suurbritannia korruptsiooniametnikud, kui Airbus andis ise Suurbritannia võimudele teada, et võis olla esitanud “vigase info ekspordikrediitide finantseerimise kohta”. Saksa leht Handeslblatt kirjutab, et uurimiste põhjusteks on Airbusile “tellimuste täitmiseks antud raha, mida vabal turul selliste tingimustega keegi saanud poleks”. Euroopa finantsasutused, kes tavaliselt Airbusi tellimusi nii-öelda garanteerivad, on oma toetuse tagasi võtnud.
Samuti uuritakse, kas Airbus sai Saudi Araabias lepingu tänu altkäemaksule.
See teade tuleb Airbusile halval ajal: äsja teatas Austria, et nõuab seoses 2003. aasta Eurofighter Typhooni tellimustega kontsernilt miljard eurot kahjutasu. Austria süüdistas Airbusi samuti “petturlikkuses”, kuid Airbus lükkas kõik süüdistused tagasi.
Airbusi aktsia kukkus eile teate peale 1,7 protsenti, alla 70 euro.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?