Äripäev • 6. veebruar 2018 kell 6:37

Arco Vara omandas Bulgaarias tütarettevõtte

Arco Vara juht Tarmo Sild  Foto: Eiko Kink

Arco Vara teatas, et omandas 30. jaanuaril täielikult Bulgaarias Sofias registreeritud firma Arco Lozen EOOD. Sellega viidi lõpule esimene osa eelmise aasta novembris sõlmitud Lozeni tehingust.

Arco Lozen EOOD omanduses on Sofia äärelinnas Lozeni küla lähedal 6 krunti, millest 3 on ehitusotstarbelised ja ülejäänud 3 ette nähtud teede rajamiseks. Kruntide kogupindala on 52 780 m2 (5,3 ha), millest 47 450 m2 (4,7 ha) on ehitusotstarbelistele kruntidele ning kuhu Arco Vara plaanib rajada elamuarendusprojekti kortermajade, eramute ja äripindadega (supermarket, lasteaed, spordirajatised jms).

Piirkonnal on kehtiv detailplaneering aastast 2009 ning praegu ootab Arco Vara arhitektuurikonkursi tulemusi. Projekteerimine algab sel aastal ning aasta lõpuks loodab Arco Vara saada ka 1. etapi ehitusloa.Lozeni tehingu teise osana omandab Arco Vara 2020. aasta detsembriks veel ühe firma, millele kuulub 9 krunti kogupindalaga 67 620 m2 (6,8 ha), millest 5 on ehitusotstarbelised ja ülejäänud teede rajamiseks. Neile kruntidele arendatakse Lozeni projekti järgmised etapid.

Arco Vara juhataja Tarmo Sild kommenteeris pressiteate vahendusel, et ettevõte püsib pikaajalise kasvu ning rahal põhineva kasumlikkuse kursil - nii Bulgaarias Lozeni arendusprojekti kui ka Tallinnas Paldiski mnt 74 krundi omandamisega on astutud oluline samm pikaajalise strateegia elluviimisel.

"Oleme loonud ehitusõigusega maade reservi, mis võimaldab meil Tallinnas ja Sofias järgmise 5 aasta jooksul välja ehitada üle 1000 kodu. See omakorda võimaldab meil käigus hoida pidevat arendus- ja müügiprotsessi Tallinnas ja Sofias," ütles Sild. "Meie arendustegevus keskendub elamukinnisvarale. Oleme valinud projektid, kus saame rajada terviklikke elukeskkondi ning pakkuda klientidele üle ootuste kogemusi. Arco Vara meeskond kavatseb arendada Kodulahe ja Lozeni projekte vastavalt nõudlusele ja sellises tempos, mis võimaldab saavutada häid marginaale. Järgmiseks eesmärgiks on parandada Arco Vara grupi omakapitali kasutamise kiirust ja tõsta seeläbi kasumlikkust."

Hetkel kuum