Liina Laks • 27. veebruar 2018 kell 7:30

Pro Kapital lõpetas kahjumis

T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitus Tallinnas Peterburi teel.  Foto: Andres Haabu

Täna teatas börsiettevõte Pro Kapital, et kuigi arendused jätkuvad, jääb eelmise aasta käive aasta varasemale tunduvalt alla ja kohustuste hulk on suurenenud, kuid positiivse poole pealt on kahjumit vähendatud.

Balti riikides tegutseva kinnisvaraarendaja Pro Kapitali möödunudaastaseks käibeks kujunes 14,1 miljonit eurot – tunamullusest 32 protsenti vähem. Ärikasum kasvas 400 protsenti, 1,2 miljonile eurole ja kogukahjum vähenes möödunud perioodiga võrreldes 4 miljoniselt 0,5 miljonilisele miinusele. Siin avaldas suurimat mõju suur hotellitehing Hans Luigega. Juulikuus müüs Pro Kapital 13 miljoni euroga Tallinna Ilmarise ja Riia Riga hotelli Eesti suurärimehele.

Aastaga on kontserni varade maht suurenenud 142 miljonilt 175 miljonile eurole ja kohustuste hulk 62 miljonilt 92 miljonile eurole.

Pro Kapitali juht Paolo Michelozzi kommenteeris börsiteates, et ettevõte tegeleb efektiivsuse tõstmisega ja tulemused on nähtavalt paranenud. Sellel aastal loodab ta plussi jääda, sest valmimas on Tallinna ja Riia arendus. Kontsernil on arendusprojektid Tallinnas Kristiines, Riias Kliversala elamuarendusprojektis ja Vilniuses.

 

Hetkel kuum