Rait Kondor • 9. aprill 2018 kell 20:46

Börs: aktsiaturud lõpetasid päeva plussis

Hiina president Xi Jinping (vasakult teine) kohtumas 8. aprillil 2018 Austria presidendi Alexander van der Belleniga.  Foto: Madoka Ikegami/POOL/EPA

USA aktsiaturg lõpetas päeva plussis, kuigi turu lõputundidel tulid hinnad allapoole. USA laiapõhjaline S&P 500 aktsiaindeks tõusis täna 0,33% ning peamiselt tehnoloogiaettevõtetest koosnev Nasdaqi indeks tõusis 0,51%. Suur oli nafta hinnatõus, mis kerkis 2% 63,31 dollarini (USA WTI naftasegu). Euroopas kerksi Saksa aktsiaindeks DAX 0,17%, Suurbritannia FTSE 100 indeks tõusis 0,15% ning Prantsuse aktsiaindeks CAC40 0,1%.

Tänast päeva iseloomustas optimism pärast USA presidendi pühapäevast Twitteri säutsu, kus ta oli oma suhtumises Hiina vastu lootusrikas, et Hiina loobub teatud kaubandustõketest ning  teiseks aitas turgudel tõusta lootus, et Hiina president Xi Jinping ütleb homsel majandusfoorumil USA ja Hiina tariifisõja kohta midagi sellist, mis võiks viidata läbirääkimiste alustamisele vastastikuste tariifide kokkuleppimise osas.

Päeva suurteks võitjateks olid väljaspool Venemaad asuvad maavaradega seotud firmad, kuna Venemaa-vastaste sanktsioonide osas on võimalik, et kõrvaldatakse osa maavarade pakkumisest, mis kergitab toorainete hindu. Nii näiteks tõusis USA alumiiniumitootja Alcoa hind 5,4% ja Norra alumiiniumitootja Norsk Hydro aktsia 6,4%.

Käesoleval nädalal oodatakse lisaks Hiina presidendi esinemisele Facebooki suuromaniku Mark Zuckerbergi teisipäeval ja kolmapäeval toimuvat esinemist Kongressi liikmetele Facebooki andmelekke asjus ning reedel avaldatavaid USA suurpankade JP Morgani, Wells Fargo ja Citigroupi kvartalitulemusi.

Hetkel kuum