Investeeringud söövad ühisrahastuse kasumit

Pärtel Tombergi juhitav Bondora jõudis 2017. aastal selle ärimudeliga esimest korda kasumisse.  Foto: Meeli Küttim
Indrek Mäe • 4. august 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Majandusaasta aruannetest selgub, et sarnaselt eelmise aastaga on mitu ühisrahastusteenust pakkuvat platvormi endiselt kahjumis, kasuminumbri kasvu pärsivad ettevõtete hinnangul aga kasvu turgutamiseks tehtud investeeringud.

Välja joonistuva mustri kohaselt teenisid möödunud majandusaastal kahjumit eelkõige tagatud kinnisvara ning ettevõtlus- ja P2P laene väljastavad platvormid ehk Eesti kontekstis EstateGuru ja Omaraha. Tagatiseta laenude pakkujatest olid plussis kinnisvara finantseerimisega tegelev Crowdestate, P2P valdkonnas aga selle ärimudeli juures esimest korda Bondora.

P2P puhul on jätkuvalt miinuses arvete rahastamist pakkuv Investly. Kahjumis oli sarnaselt eelmise aastaga ka osaluspõhine ühisrahastusplatvorm Funderbeam ning Fundwise’il on augusti alguse seisuga majandusaasta aruanne esitamata. „Esitame selle järgmisel nädalal. Eelmise aasta lõpetasime väikese kahjumiga,“ ütles Fundwise’i tegevjuht Henri Laupmaa. „Sel aastal investeerime oma platvormi arendusse ja järgmise aasta esimeses kvartalis plaanime kasumisse jõuda,“ lisas ta.

Pankade kandadel

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt