Mait Kraun • 8. august 2018 kell 19:20

Samsung plaanib megainvesteeringuid

Samsung  Foto: Reuters/Scanpix

Lõuna-Korea suurim konglomeraat Samsung Group plaanib järgmise kolme aasta jooksul investeerida uutesse kasvuvaldkondadesse 22 miljardit dollarit, vahendab CNBC.

Investeeringuid plaanitakse teha neljas võtmetähtsusega valdkonnas – tehisintellekti (AI), viienda generatsiooni mobiilside võrku, autode elektroonikasse ja biotehnoloogiasse, teatas ettevõte kolmapäeval.

Selleks, et tehisintellekti arendamist kiirendada, võtab ettevõte uurimiskeskustesse juurde 1000 eksperti. Samsungi uurimiskeskused asuvad Suurbritannias, Kanadas, Venemaal, USAs ja Lõuna-koreas.

Samsung Electronics on praegu maailma suurim nutitelefonide tootja. Ettevõttel on ka tugev pooljuhtide äri, mis toodab kiipe firmadele nagu Apple.

Kokku plaanib Samsung investeerida järgmise kolme aasta jooksul 161 miljardit dollarit. Sinna alla kuuluvad ka kapitalikulutused ning teadus- ja arendustegevus. Suurem osa sellest rahast kulutatakse Lõuna-Koreas.

Kulutuste käigus luuakse kolme aastaga juurde 40 000 uut töökohta.

Eelmisel nädalal teatas Samsung ka oma kvartalitulemused, millest selgus, et kasumikasv oli viimase aasta aeglaseim. Põhjuseks on globaalse nutitelefonide turu aeglustumine. Sellegi poolest läks ettevõtte pooljuhtide äril väga hästi.

Hetkel kuum