Ametlik kinnitus: Saksamaa suurpangad plaanivad ühineda

Saksamaa suurpangad Deutsche Bank ja Commerzbank on alustanud ametlikke läbirääkimisi ühinemiseks, vahendab Bloomberg.

Deutsche Banki tegevjuht Christian Sewing läheb uuesti proovima õnne, et teha koos Commerzbankiga ühinemislepe. Viimati oli Sewing kahe panga kõnelustel 2016. aastal, kuid siis läks kumbki pank oma teed edasi.  Foto: EPA

Mõlemad suurpangad kinnitasid pühapäeval, et on asunud tõsisemalt läbirääkimisi pidama. Samas rõhutasid pangad, et seni pole veel kindel, kas kokkulepe saavutatakse.

Deutsche Banki ja Commerzbanki ühinemisel tekiks neist varade järgi Euroopa suuruselt neljas laenuandja. Saksamaa suuremad pangad on mõnda aega pidanud võitlust käibe kasvatamisega pärast suuri kärpeid investeerimispanganduse üksustes.

"Ma olen korduvalt rõhutanud, et konsolideerumine Saksamaa ja Euroopa pangandussektoris on meie jaoks oluline teema," teatas Deutsche Banki tegevjuht Christian Sewing kirjas töötajatele. "Me peame analüüsima, kuidas me tahame selle kujundamises kaasa rääkida."

Deutsche Banki nõukogu töötajate esindajad on öelnud, et seisavad ühinemise vastu, kuna nende hinnangul ei suudaks kahe panga liitmine saavutada eesmärki Deutsche Banki seisu tugevdada. Selle asemel nähakse pigem suuri koondamisi – teemaga kursis isikute sõnul võib leppe korral sattuda ohtu kuni 30 000 töökohta.

Poliitiline toetus olemas

Saksamaa rahandusminister on kahe suurpanga liitumist toetanud, sest siis saaks riik ülemaailmselt suure haardega laenuandja, kes suudaks toetada ekspordile suunatud majandust, selgitasid olukorrast teadlikud allikad. Saksamaa riigil on endiselt suur osalust Commerzbankis.

Kuigi senini pole selgunud, kuidas ühinemine toimuks, peaks Deutsche Bank kaasama ligi 8 miljardit eurot aktsionäridelt või müüma seniseid omandusi nagu näiteks varahaldusäri DWS Group, ütles DZ Banki analüütik Christian Koch. DWSi ostmisest on seni huvitunud Allianz SE, kes uurib võimalusi selle ühendamiseks enda varahaldusäriga, selgitasid Bloombergile asjaga kursis inimesed.

"Me jahime vaid neid võimalusi, mis oleksid majanduslikult otstarbekad, et saaksime 2018. saavutatud edu jätkata," teatas Sewing kirjas. "Meie eesmärk on endiselt olla üleilmne pank, kellel on tugev kapitaliturgude äri, mis tugineb juhtpositsioonil kodumaisel Saksamaa turul ja Euroopas, ning globaalne võrgustik."

Deutsche Bank ja Commerzbank on arutanud ühinemist ka 2016. aasta suvel, kui läbirääkimistel osalesid Deutsche Bankist Sewing ja Commerzbanki tegevjuht Martin Zielke. Samas Sewing oli siis veel jaepanganduse juht. Siis kukkusid kõnelused läbi ning mõlemad laenuandjad läksid oma restruktureerimise teed.

Jaga lugu:
Hetkel kuum