Ken Rohelaan • 14. aprill 2019 kell 18:33

Volkswagen läheb Hiinas Tesla vastu lahingusse

Volkswagen kavatseb järgmise 10 aastaga toota üle 22 miljoni elektriauto.  Foto: Reuters/Scanpix

Saksamaa autotootja Volkswagen kavatseb ehitada täielikult elektril liikuva maasturi Hiina turu jaoks aastaks 2021, hakates konkureerima Tesla Model X autoga, kirjutab Reuters.

Planeeritav maastur on Volkswageni värskeim käik agressiivses kasvustrateegias, et saada kasu Hiinas elektriautodele mõeldud eelistest.

Volkswagen esitles pühapäeval Shanghais oma elektrimaasturit I.D. Roomzz, milles on kolm rida istmeid ning mille sõiduulatus peaks küündima 450 kilomeetrini. Autotootja teatel peaks sõiduk suutma "neljandal tasemel sõita autonoomselt".

Volkswageni tegevjuht Herbert Diess ütles, et I.D. Roomzzist saab autotootja elektriautode lipulaev Hiinas. "Me kavatseme järgmise 10 aasta jooksul toota üle 22 miljoni elektriauto," selgitas Diess. Ta lisas, et umbes pooled Volkswageni inseneridest töötavad Hiina turu jaoks mõeldud toodete kallal.

Volkswageni tegevjuhi sõnul viiakse I.D. Roomzz lõpuks ka teistele turgudele peale Hiina.

Volkswageni kontserni teadus- ja arendustegevuse võimendamiseks on Volkswagen ja Audi otsustanud oma senised tegevused Hiinas ühendada.

Volkswageni kontserni elektriautod hakkavad põhinema ühel platvormil, millest vormitakse mudeleid ka grupi teiste brändide jaoks.  Foto: EPA

Volkswageni brändi e-mobiilsuse juht Thomas Ulbrich lausus, et autotootja viib 2023. aastaks elektriautode tootmise 33 mudelini, kasutades Volkswageni grupi elektriautode platvormi (MEB), et ehitada elektriautosid Škoda, Seati, Audi ja Volkswageni brändile.

Ulbrichi sõnul muudab Volkswageni grupp oma 16 tehast üle maailma nii, et need võimaldaksid elektriautode masstootmist. Nendest kaheksa tehast hakkavad tootma Volkswageni sõidukeid.

Hetkel kuum