Juubel: Zeigeri Veod OÜ saab 20aastaseks

Lisaks transporditeenusele pakub Zeigeri Veod oma töökohas veoautode remonti ning rehvitöid  Foto: Zeigeri Veod

Puistematerjalide veo ja müügiga tegelev Zeigeri Veod OÜ sai alguse pärast nõukogude aja lõppu, kui ettevõtte asutaja ja juhataja Tõnu Zeiger hakkas FIEna Kamazi veokitega Lõuna-Eestis tee-ehitusmaterjalide transpordiga tegelema. Aja möödudes tööpõld kasvas, tekkis vajadus uute sõidukite järele ning ettevõtte vorm muutus osaühinguks.

Nii võimaldavad läheneda klientidele personaalselt ning pakkuda neile konkurentsivõimelist hinda ettevõtte operatiivsus, objektiivsus ning head suhted alltöövõtjatega.

Võib öelda, et ettevõtmine sai alguse inimlikust laiskusest, sest mul puudus huvi palgatööl käimise vastu ning mõistsin, et parim pääsetee on ettevõtlus,“ muigab Tõnu Zeiger, kes soetas 25 aastat tagasi esimese Kamazi veoki ning hakkas pakkuma transporditeenust.

Juba mõned aastad hiljem, aastal 1998, hakkas aga vanade vene sõidukite aeg täis saama ning vahepeal kaheksa Kamazini kasvanud autopargi asemel hakkasid kliente teenindama oluliselt parema kvaliteediga Scania kallur-poolhaagised. Põlvamaal Mammastes registreeriti uute masinate omanikuks ettevõte nimega Zeigeri Veod OÜ ning juba esimesel aastal töötas firmas umbes kümme inimest.

Ettevõtte juhi sõnul on transpordifirma areng läbi aastate olnud stabiilne ja kasvatud on rahulikus tempos, masinaid on aasta-aastalt juurde ostetud ning tegevussuund on jäänud samaks – puistematerjali vedu ning müük tee-ehitusobjektidele ja ehitusobjektidele. Pakutakse nii liiva, kruusa kui ka killustikku ning lisaks ekskavaator-laaduri teenuseid. Ettevõtte eesmärk on võita klientide usaldus pikaajaliseks koostööks, tagades neile sobivaima lahenduse ja kvaliteetseima transporditeenuse.

Kui rääkida aastate jooksul tehtud tähtsamatest otsustest, siis kõige olulisemaks peab Zeiger kolimist rendipinnalt ettevõttele ostetud ruumidesse ning oma töökoja ja rehvitöökoja loomist. Täna pakutakse töökojas veoautode remonti ja rehvitöid alates rehvide müügist ja vahetusest kuni tasakaalustamise ja täitmiseni lämmastikuga.

Tee-ehitus on teatavasti hooajaline töö ning seetõttu on ka Zeigeri Veod OÜ töötajate arv erinevatel aastaaegadel veidi erinev: põhikohaga on töötajaid 25, aga suviti palgatakse lisaks renditöötajaid. „Head tööjõudu ei ole just lihtne leida, kuid oleme siiski seni suutnud oma vajaduse katta. Tegelikult on transpordisektoris juba viimased kümme aastat keerulised ajad seoses töö ja tööjõu, seadusandluse, aktsiiside ja tiheda konkurentsiga, kuid oluline on leida oma nišš või konkurendieelis,“ räägib Tõnu Zeiger.

Nii võimaldavad läheneda klientidele personaalselt ning pakkuda neile konkurentsivõimelist hinda ettevõtte operatiivsus, objektiivsus ning head suhted alltöövõtjatega. Samuti on panustatud väga palju sõidukitesse, olles varustanud kõik Scaniad GPS-põhiste seadmete ning tarkvaraga. Paljud kliendid hindavad võimalust näha auto teekonda ja seetõttu on Zeigeri Veod OÜ autodel GPS-seadmed juba viimased 15 aastat.

Hetkel kuum