10. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Kes jahib GoProd?

Minu Twitteri universumis ehk tvitterversumis tekkis nädalavahetusel mõningane ärevus: keegi oli kuulnud midagi, keegi oli märganud midagi ja keegi luges midagi graafikult välja. Aktsia, mille suhtes ärevust tunti, oli tuntud seikluskaamerate tootja GoPro oma.

Eks omajagu põhjust ärevuseks andis juba aktsia reedene liikumine, kus keskmisest suurema käibe juures tõusis hind börsipäeva lõpuks 5,3%. Mõni kaupleja, keda Twitteris jälgin, arvas, et ehk on tegu mõne suurema fondi akumulatsiooniga, mille põhjuseks olevat omakorda sahinad firma peatsest äraostmisest.

Eks neid äraostmise jutte räägitakse pea iga aktsia kohta ja muidugi pole viimastel aastatel finantsiliselt virelenud GoPro erand, pigem isegi reegel. Mida rohkem savijalgadel on firma, seda rohkem loodavad aktsionärid, et tuleb keegi valgel hobusel ettevõtet päästma, päästes ühtlasi ka neid nende miinuses positsioonidest.

Sellised sahinad tõmbavad spekulante aga ligi nagu värske hobusesõnnik kärbseid ning vähemalt lühiajaliselt on aktsias mõningast elavnemist oodata. Sestap arvasin, et võin võtta väikese positsiooni, umbes saja aktsiaga, ning vaadata, mis edasi saab.

Kvaliteet sai saatuslikuks

Tegelikult on ju GoPro suurepärane bränd, mida toetab ka kvaliteet. Kvaliteet on aga see, mis firma rahakotile ka saatuslikuks on saanud. GoPro kaamera läheb Zippo välgumihklite ja Breitlingi lendurikelladega samasse kategooriasse: klient ostab ühe, on rahul, aga teist niipea ostma ei tule, sest esimene peab vastu hirmus pikalt.

GoPro võiks mõne suurema elektroonikatootja tooteporfelli kaunistada küll. Arvestades praegust umbes ühe miljardi dollari suurust turuväärtust oleks ettevõtte väljaostuhind ka mõistlik. Aga nagu ajalugu on korduvalt näidanud, võivad mõistliku hinnaga mõistlikud ettevõtted aastaid ostjaid oodata ja ootama jäädagi, kui samas mõnele üleshaibitud ja mõttetule firmale jooksevad ostjad tormi.

Nii et seda väljaostu ma ise ootama jääda ei kavatse. Pigem mängin selle peale, et on piisavalt palju spekulante turul, kes seda kuulujuttu usuvad.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9465,91 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9460,90 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt