Margus Linnamäe vanema venna ärist käis läbi üle 10 miljoni euro

Foto: Andras Kralla

Tuntud ravimi-, kinnisvara- ja meediaettevõtja Margus Linnamäe vanemale vennale Aivarile kuuluv Holofernes OÜ teenis 2017. aastal üle 10 miljoni euro käivet.

Aivar Linnamäele kuuluva Holofernes OÜ sidusettevõte on Apteekide Koostöö AS, mis on ravimiameti andmetel Eesti ravimituru suuruselt kolmas tegija Margus Linnamäele kuuluva Magnum Medicali ja Tamro Eesti järel.

Holofernes OÜ käive oli 2017. aastal 10,15 miljonit eurot, kahjum oli 55 796 eurot. Aasta varasemaga võrreldes ettevõtte müügitulu kahanes 2,75% ja tegevuskasumi rentaablus oli –0,55% (aastane muutus –206,15 protsendipunkti).

Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 44 töötajat (täistööajale taandatult) ja aastaga töötajate arv kahanes 3 võrra.

Aasta varem ehk 2016. aastal oli ettevõtte müügitulu 10,44 miljonit ja tegevuskasum 54 048,00 eurot.

Millega tegeleb Holofernes?

Majandusaasta aruandes seisab, et kontserniettevõtete peamised tegevusalad on järgmised:

Emaettevõtja Holofernes OÜ põhitegevus on juriidilised ja majandusalased konsultatsioonid. Lisaks teostab ettevõte finantsinvesteeringuid.

UAB Magnum Veterinarija tegeleb veterinaarravimite hulgimüügiga.

UAB Allium UPI peamiseks tegevusalaks oli tervise- ja ilutoodete hulgimüük, ettevõtte osalus müüdi eelmise aasta mais.

Ravimituru üks kolmest suurest

Eesti ravimiturg jaguneb suuresti kolme hulgimüüja vahel.

2017. aastal kuulus 28,6% ravimiturust Magnum Medical OÜ-le (Apotheka apteegiketi omanik). Ettevõtte omanik on 100% Magnum AS. Viimase 100% omanik on omakorda Up Invest OÜ, mille omanik on äriregistri andmetel Finantstagatiskonto: MM Holdings B.V., nõukogu esimees aga Margus Linnamäe.

Teisel kohal on ravimite hulgimüüja Tamro Eesti OÜ ja kolmandal kohal on Apteekide Koostöö Hulgimüük OÜ 21,3%-ga (aasta varem 21,6%). Firma juhatust esindab Maikki Lemetti. Osaühing kuulub Apteekide Koostöö ASile, mille juhatuses taas Lemetti, nõukogus Alexander Linnamäe, Silvi Tooming, Siim Uibokand ja Aivar Linnamäe.

Holofernes OÜ esitas oma mulluse aastaaruande äriregistrisse 19. november 2018. Ettevõtte majandusaasta lõppes 31.12.2017.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum