Äripäev • 29 jaanuar 2019

Swedbanki kasum ületas 200 miljoni piiri

Swedbank Eesti 2018. aasta kasum ulatus 207 miljoni euroni, mis kasvas võrreldes 2017. aastaga 21% võrra, teatas ettevõte. Kasvu põhjustasid suuremad tulud, kasvanud kliendiaktiivsus, laenukahjumite reserv ja väikesem maksukulu.

Swedbank Eesti juht Robert Kitt ütles värskeid majandustulemusi kommenteerides, et nende kliendid saavad teha nüüd välkmakseid, mis pikemas vaates mõjub soodsalt kogu majandusele, kuna raha liigub kiiremini nii eraklientide kui ka ettevõtete vahel.  Foto: Andras Kralla

Swedbanki puhas intressitulu kasvas 6%. Kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud, mis kasvasid eelmise aastaga võrreldes 7%. Toetatuna tugevast majanduskasvust ja jätkuvast palgatõusust kasvasid nii eraisikutele väljastatud kodu- ja tarbimislaenud kui ka ettevõtetele väljastatud laenud ja liisingud. Hoiused kasvasid eelmise aastaga võrreldes 10% võrra. Kasvasid nii era- kui ka äriklientide hoiused.

Panga teatel kasvas puhas teenustasutulu 3% peamiselt tänu suuremale kaarditehingutest, maksete töötlemisest ja varahaldusest saadud tulule. Kogutulu kasvas võrreldes eelmise aastaga 5%.

Swedbanki kogukulu kasvas 1% võrra. Tulemust mõjutas suurenenud personalikulu. Laenukahjumite reserv vähenes 14,8 miljoni euro võrra, võrdluseks 2017. aasta samal perioodil vähenes laenukahjumite reserv 3,2 miljoni euro võrra.

Hetkel kuum