Börsiajakirjanikud: investor Toomase suurim fiasko on olnud gigandi müümine

  Tulemuste hooaja võtsid saates „Investor Toomase tund“ kokku börsitoimetuse ajakirjanikud, kes leidsid, et tehnoloogiasektori head tulemused annavad kindlust, et neid aktsiaid võiks hoida veel aastakümneid.

  Saates arutlesid investor Toomase liikmed Andre Anni ja Juhan Lang Toomase portfellis olevate ettevõtete tulemuste üle, millest suurima üllatuse tõi Alphabet, kes näitas Langi sõnul lausa idufirmalikku kasvu.

  Kuigi tänasel päeval ei paneks Toomase liikmed ei Microsofti, Nvidiat ega Alphabeti müüki, siis valiku puhul, keda jätta ja keda mitte, langeks liisk Microsofti ja Nvidia kasuks, kes pakuvad mõlemat tõestatud kindlust tehisintellektiga seotud äri kasvus.

  Nvidia on Langi sõnul see ettevõte, kelle kasumireale kõikide suurte tehnoloogiafirmade miljarditesse ulatuvad investeerimiskulud jooksevad. Seega on need kaks lähima kahe aasta perioodis kindlad valikud portfelli.

  Samas Alphabeti tulemused on väga head, kuid ajalooliselt on just AI äri käima saamine ja esimeste toodete käima lükkamine läinud konarlikult ning seega on ka risk mõnevõrra kõrgem.

  Apple teatas tulemused mai alguses, kuid tulemustes mingit tugevust ajakirjanike hinnangul näha ei ole. Samas ei julgeks täna Lang Toomase portfellist aktsiat müüa, kuna ajalooliselt on selle aktsiaga tehtud alati valesid otsuseid. Seda positsiooni on mitmel korral aastate jooksul müüdud ja 2017. aastal jäi portfelli 6000 euro suurune positsioon, et oleks silma all. Sellest positsioonist on aastatega saanud 60 000 eurot.

  Saates tuli lisaks finants- ja energiasektorile juttu ka ühisrahastusest, millega investor Toomas hakkab otsi kokku tõmbama ja vaikselt väljuma. Ajakirjanikud rääkisid ka sellest, kuhu nemad vabaneva raha täna paigutaksid.

  Saates räägiti Alphabeti, Microsofti ja Apple tulemustest ning lisaks pangandussektorist: LHV, Coop Panga ja Swedbanki tulemustest. Langenud energiahindadega seoses arutleti saates ka selle üle, kas ja miks peaks üldse Toomas oma portfellis hoidma veel energiasektori aktsiaid.

  Saadet juhib Jaan Martin Raik.

  Foto: Andras Kralla

  • Investor Toomase tund
  • 07.05.2024
  KIIRUS:
  Börsiajakirjanikud: investor Toomase suurim fiasko on olnud gigandi müümine
 • Hetkel kuum