Pereettevõtte kaitsmiseks sõlmi pereharta, testament ja abieluvaraleping

    „Kahvatu tint on parem kui teravaim mälu,“ tõdeb pereettevõtlusele spetsialiseerunud vandeadvokaat Tanel Tark ja rõhutab, kui oluline on kirjalikult kokku leppida pereliikmete põhimõtted, miks koos äri tehakse ja, kuidas otsuseid vastu võetakse ning, kes ja millal saab õiguse pereettevõttes osaluse saamiseks. 

    Kuigi meile võib tunduda iseenesest mõistetavana, et Eestis pärandi ja ka näiteks pereettevõtte osaluse vastu võtmine pole maksustatud, siis paljudes riikides see nii pole. Pärandimaksuta majanduskeskkond loob hea võimaluse pereettevõtluse kui ettevõtlusvormi hoogustumiseks. Küll aga on Eesti ettevõtete omanike peas küsimus, kuidas ettevõte edukalt ja jätkusuutlikult järgmisele põlvkonnale edasi anda. Millal eelistada pereettevõtte üleandmiseks testamenti ja millal pereliikmete vahelist lepingut? 

    Sel korral toome teie ette Advokaadibüroo TARK juhtivpartneri, vandeadvokaadi Tanel Targa ettekande 2022. aasta augustis toimunud Äripäeva esimeselt pereettevõtjate konverentsilt. Tanel on ka ise pereettevõtja, kuna on partneriks oma isa Aare Targa 1991.aastal asutatud advokaadibüroos, kus partneriteks on lausa mitu perekonda. Tanel Tark on ka üks pereettevõtjate liidu üks asutajaliikmetest ja juhtivaid pereettevõtlusele spetsialiseerunud juriidilisi asjatundjaid. Ettekandes käsitleb Tanel Tark pereettevõtte üleandmise juriidilisi aspekte ning toob oma kogemusest ka praktilisi näiteid.

    Tanel Targa ettekannet pereettevõtjate konverentsil modereeris Ain Hanschmidt.

    Järgmine Äripäeva pereettevõtjate konverents toimub 24. augustil Keila-Joa lossis.

    Fotol Tanel Tark.

    Foto: Marko Mumm.

    • Võitjate põlvkonnad
    • 17.01.2023
    KIIRUS:
    Pereettevõtte kaitsmiseks sõlmi pereharta, testament ja abieluvaraleping
  • Hetkel kuum