Äripäev • 11. märts 2019 kell 10:56

Koduotsijad kipuvad rohkem äärelinnadesse

Endoveri müügiosakonna juht Marko Männimets näeb, et Tallinna elukondlikul kinnisvaraturul on huvi suurenenud eelkõige äärelinnades.  Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix

Muutused Tallinna elukondlikul kinnisvaraturul näitavad, et huvi on suurenenud eelkõige äärelinnades nagu Haabersti ja Lasnamäe, ütles Endoveri müügiosakonna juht Marko Männimets enda ettevõtte kogemuse põhjal.

Nendes piirkondades, aga ka näiteks Kalamajas ja Kadriorus, on reeglina olnud uusarendust vähem, mistõttu otsivad kohapealsed elanikud pigem samasse piirkonda uuemat kinnisvara, leidis Männimets.

"Põhiline ostja on ikkagi sama piirkonna elanik – tal on elu oma piirkonnas välja kujunenud, lapsed käivad koolis-lasteaias, sõbrad-tuttavad elavad lähedal. Tema on selline, kes tahab sinna piirkonda jääda, ta lihtsalt otsib paremat ja võib-olla ka suuremat kodu," kirjeldas Männimets ostjaskonda.

Miks on kesklinna turg muutunud Endoveri esindaja sõnul raskeks, saab kuulata pikemalt Äripäeva hommikuprogrammist.

Lisaks käis stuudios Soraineni kinnisvara- ja ehitusõiguse valdkonna juht ja partner Paul Künnap, kes rääkis Tallinna–Helsingi tunneliprojektist. Nimelt avalikustati eelmisel nädalal, et Finest Bay Area Development Oy sõlmis kavatsuste protokolli Touchstone Capital Partners Ltd-ga Soome ja Eesti vahelise tunneli rahastamiseks 15 miljardi euro ulatuses. Mida sellise protokolli sõlmimine täpsemalt tähendab? Kui tõenäoline on, et tunneli ehitus pihta hakkab?

Rääkisime hommikuprogrammis ka Iisraelist naasnud Äripäeva ajakirjaniku Kristel Härmaga sellest, mida tasub Eestil Iisraelilt õppida tehnoloogiasektorisse investeerimises ja miks Iisraeli investorid pole paistnud silma siinsetesse idufirmadesse investeerimisega.

Koos Äripäeva ajakirjaniku Eliisa Matsaluga rääkisime sellest, kas Reformierakonna juht Kaja Kallas mängis valimisvõidu ühe nädalaga maha ning Eesti Pressifotograafide Liidu juhatuse esimees Liis Treimann ja juhatuse liige Andras Kralla võtsid fookusesse Eesti pressifotograafia hetkeseisu.

Hommikuprogrammi vedasid Aivar Hundimägi ja Ken Rohelaan.

Kuula 11. märtsi hommikuprogrammi Äripäeva raadio kodulehelt.

Hetkel kuum