Indrek Mäe • 11. juuni kell 10:08

Kriisi teine laine tooks kahju, aga väiksema

Eesti Ametiühingute Liidu juht (Peep Peterson) ja Eesti Tööandjate Keskliidu juht (Arto Aas) ei usu, et koroonaviiruse teine laine oleks majandusele niivõrd halvav kui oli esimene.  Foto: Andras Kralla/Äripäev

Isegi kui koroonakriisi teine laine Eestisse jõuab, osatakse täna meetmeid efektiivsemalt suunata ning kahju majandusele saab võrreldes nähtuga olema väiksem.

Just nii arvasid Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas ja Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson Äripäeva raadio saates "Poliitikute töölaud".

"Ma kindlasti ei usu, et meid sügisel uus tsunami või mingisugune samasugune lobotoomia tabab," oli Aas veendunud. Peterson lisas, et kui uuest kriisist liiga palju mõelda, siis võibki selle väljarääkimine õnnestuda.

Peterson soovitas aga tänases kriisis näha kõigil võimalust. Näiteks koondatutele on tal ühene sõnum - kasutage seda õppimiseks ja enese täiendamiseks erialadel, mida majandus tegelikult vajab.

Ümberõpet toetab ka Aas, kuid tema sõnul aitaks tööturu paremini paika sättida see, kui muuta kõrgharidus tasuliseks. Peterson temaga ei nõustunud.

Saates tuli juttu ka sellest, kas majanduse turgutamiseks võiks alandada sotsiaalmaksu ning kaotada alampalga.

Saadet juhtis Indrek Mäe.

Hetkel kuum