Kui juhtub, et toode või teenus on enda aja ära elanud, rahasüst oleks liiga riskantne või uuendus on väga kulukas, on mõistlik firma likvideerida, et uus asutada, selgitas pankrotihaldur ja saneerimisnõustaja Urmas Tross raadios.

- Sagenenud on ettevõtte arv, kes pöörduvad kohtu poole pankrotiavaldusega. Foto: Andras Kralla
Kui asi enam ei tööta ja raha juurde panemine pole mõttekas, siis tuleks teha dokumendid korda ja hoida firma koos, et võlausaldajad saaksid suurema osa tagasi. Sellele kaasa aitamine tähendab, et tulevikus pole häbi, kui ettevõtjana jätkad, rääkis Tross.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötervishoiu idufirma Medihub, kes avas alles umbes aasta eest kliiniku, läheb pankrotti, kuna investorid ei andnud ettevõttele enam uut raha peale. Firma kliendid jäid päevapealt teenusest ilma, kuid Medihubi juhi sõnul oli see vältimatu samm.
Eesti inkassoturu liider Julianus Inkasso tähistas 20. märtsil oma 30. sünnipäeva. Sakala 3 Teatrimajas toimunud pidulikul vastuvõtul meenutati olnut, nauditi VAT Teatri lavastust „Peaaegu võrdsed“ ning õhtu lõpetas meeleolukas disko. 30 aastat edukat tegutsemist annab põhjuse vaadata tagasi nii saavutustele kui ka väljakutsetele, mis on kujundanud Julianus Inkasso arengut läbi ajaloo ja tõstnud selle Baltikumi juhtivaks inkassofirmaks.