3. veebruar 2016
Jaga lugu:

Juubel: 10 aastat tagasi loodud Innopolis Insenerid kasutas mõõnaperioodi kasvuks

Innopolis Inseneride meeskond  

Ehitusbuumi tipus loodud Innopolis Insenerid OÜ tegevus algas spontaanselt ja vajaduspõhiselt. Ettevõtte üks loojaid, juhatuse liige Oivo Manninen meenutab, kuidas tal oli 10 aastat tagasi olemas idee inseneribüroo rajamiseks, mis sai teoks alles kohtumisel õigete partnerite Riivo Antoni ja Meelis Niinepuuga.

Algusest peale on Innopolis Inseneride idee olnud pakkuda projekteerimise täisteenust ehk arhitektuurilisi, konstruktsiooni-, elektri-, vee- ja kanalisatsiooni-, kütte- ja ventilatsiooni­projektide lahen­dusi üheskoos.

“Alustasime ehitusbuumi suhteliselt tipus, mis oli ühtlasi meie õnn – me ei jõudnud mõõnaks kulusid üles kerida ning seega suutsime languse enda kasvuks ära kasutada,” ütleb Manninen, lisades, et algusest peale on Innopolis Inseneride idee olnud pakkuda projekteerimise täisteenust ehk arhitektuurilisi, konstruktsiooni-, elektri-, vee- ja kanalisatsiooni-, kütte- ja ventilatsiooniprojektide lahendusi üheskoos. Täna on Innopolis Insenerid üks osa Innopolis Groupist, kuhu kuuluvad lisaks rahvusvaheline konsultatsiooniettevõte Civitta ja investeerimisettevõte Wiser.

Innopolis Insenerid on kogunud enda ümber parima turul saadaoleva oskusteabe ning motiveerituima meeskonna. “Meie majast ei lähe ükski töö välja topeltkontrollita. See tagab kliendile parima kvaliteedi. Anname endale aru, et iga projekti taga on reaalne rahaline väärtus ning iga võimalik nihe nii kvaliteedis kui ka ajas on kellegi jaoks kulu,” lisab Innopolis Insenerid OÜ tegevjuht Tarmo Kastemäe.

Algusaastatel oli inseneribüroo suurimaks tellijaks riik, kuid aasta-aastalt hakkas kerkima äriklientide arv. Tänaseks on Innopolis Insenerid tugevasti kanda kinnitanud idanaabri juures ning Soomes ja Rootsis ning esimesed sammud astunud ka Norra ja Taani suunas. Ettevõtte juhtide sõnul on tugeval inseneribürool Põhjamaades tööpõld lai, sest sealses heaoluühiskonnas on aina suurem puudus kõrgel tasemel inseneridest. Lisaks Läänemere-äärsetele riikidele vaatab büroo ka Ukraina suunal. Täna moodustab ettevõtte eksport umbes viiendiku, kuid eesmärk on see viia suuremaks kui 50%.10 aasta jooksul on Innopolis Insenerid koostanud projekte väga paljudele hoonetele alates kaubanduskeskustest ja kortermajadest kuni spetsiifilisemate hooneteni nagu haiglad, koolid, tehased, lennuhooldusangaarid, tapamajad. Praegukäib töö Eesti suurima, 170 000 m2 projekti Porto Franco kallal.

Aastaks 2020 Põhjamaade 300 juhtiva büroo hulgas

Eestis on Innopolis Insenerid OÜ kolme suurema täisteenust pakkuva projektibüroo seas, kuid viie aasta jooksul on ettevõttel plaan jõuda Põhjamaade 300 juhtiva arhitektuuri- ja projekteerimisbüroo sekka. Töötajate arv koos tütarettevõtetega peaks nelja aasta pärast olema ca 90 tänase 25 asemel.

2015. aastal oli Innopolis Inseneride käive 1,7 miljonit, tänavune prognoos on kaks miljonit. Aastaks 2020 peaks ettevõtte omakäive olema viis miljonit eurot, millest 3,5 miljonit tuleb ekspordist. Lisaks ekspordi kasvule peaks tooma oma osa käibesse loomisel olev uus energiasäästuteenust pakkuv tütarettevõte.

Uue ettevõtte põhitegevuseks saab olema olemasolevate hoonete nagu tootmis-, kaubandus- ja büroohoonete energiatarbe audit läbi andmete kogumise, süstematiseerimise ja analüüsi ning seda koos ettepanekutega, kuidas vähendada tarbimist selliselt, et investeeringu keskmine tasuvus ei ületaks  kolme aastat. “Näeme, et olenevalt ettevõtte energiatarbimise mahtudest võib rahaline sääst olla suur: tööstusettevõtetel võib 0,5–1% säästu kogutarbimisest olla väga suur summa.  Büroohoonete puhul on võimalik energiatarbimiselt kokku hoida isegi kuni 20% ning seda mitte akende vahetamise ja lisasoojustuste, vaid nutika seadistamiste ning tehnoloogia abil,” selgitab Manninen.

Tulevase energiasäästuettevõtte plussiks on kindlasti ka paindlik tasustamissüsteem, mis peaks kliente huvitama. Ehk siis ei pea monitoorimise eest maksma kohe, vaid seda saab teha järk-järgult võidetud energiasäästu arvel.Kastemäe lisab, et Innopolis Inseneride eesmärgiks on protsesside efektiivistamine ja tõhususe kasvatamine nii täna kui ka tulevikus. “Teeme tihedat koostööd nii oma ala professionaalidega ehitusesektoris kui ka ülikoolidega uute protsesside ja metoodika välja töötamiseks ning motiveeritud töötajate leidmiseks.”

Innopolis Insenerid peab väga oluliseks oma meeskonna kõrget motiveeritust ja rahulolu ning seetõttu on 10 aasta jooksul üles ehitatud sõbralik, nüüdisaegne, paindlik, ergonoomiline ja töötaja mugavust silmas pidav töökeskkond ning motivatsioonisüsteem. 

Innopolis Insenerid on tänapäevane projekteerimise täisteenust pakkuv ettevõte, mille juhtimissüsteem on sertifitseeritud vastavalt ISO 9001:2008 nõuetele, mille töös kasutatakse moodsat litsentseeritud tarkvara ning kus ollakse esirinnas BIM-lahenduste rakendamisel.Innopolis Inseneride pilk on suunatud tulevikku, kasvule, arengule ja ekspordi kaudu lisand­väärtuse loomisele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum