11aastase teeb miljonäriks Lasnamäe Centrum

04. oktoober 2017, 00:01
11aastasel Mirabel Summerfieldil on osalus mitmes Tallinna kaubanduskeskuses.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171004/STANDARDTOP02/171009918/AR/0/AR-171009918.jpg
Ainult tellijale

Värskes Rikaste TOPis on 30aastaseid ja nooremaid kokku 17. Kõige noorem on 485. kohal asuv 11aastane Mirabel Summerfield, kel on osalus mitmes Tallinna kaubanduskeskuses.

Mirabel Summerfield koos James (21), Brodie (19) ja Cosmo Summerfieldiga (16) on Eestis asutatud kinnisvarakontserni omanikud. Näiteks kuuluvad neile Tondi Selveri, Norde Centrumi ja Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskus. 

Kontserni kuulub kümmekond ettevõtet, mis kõik tegelevad kinnisvaraga. Neist kaks Suurbritannias ja üks Leedus, ülejäänud Eestis. Tütarfirmasid on nii palju, sest kontsern on iga soetatud hoone tarbeks teinud eraldi ettevõtte. Eelmise aasta aruandes hinnati grupi kinnisvaraportfelli väärtuseks 153 miljonit eurot. Kõigil neljal on ettevõttes 6,92% osalus. 59,97% sellest kinnisvarakontsernist kuulub Satnam Europe OÜ-le, 6,17% kuulub nii Helen Elizabeth Ann Summerfieldile kui ka David Gordon Summerfieldile.

Kõige rikkam noorte seas

Kõige rikkam on noorte seast aga Skeleton Technologiesi looja ja omanik Taavi Madiberk, kelle vara väärtuse hindas Äripäev 9,1 miljonile eurole. Ettevõte on kaasanud üle 27 miljoni euro investeeringuid. Peamised investorid on UP Invest, Harju Elekter ning Euroopa suurettevõtete ja teadusasutuste ühendus KIC InnoEnergy. Skeleton on saanud toetust ka EASilt ning nende lepinguline partner on Euroopa Kosmoseagentuur.

Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk oma superkondensaatoritega.

Kaheksa aastat tagasi asutatud idufirma Skeleton loob ülisuure mahutavusega akusid, mida saab kiirelt laadida ning pikalt kasutada. Neid saab kasutada kosmoses, igavesti lendavatel õhulaevadel, aga ka maismaavedudel. Visionäär Elon Musk on neid nimetanud elektriautode tulevikuks.

Skeletoni üks tehas asub Viimsis ning selle aasta alguses valmis teine tehas Saksamaal, sest Saksa turg moodustab maailmaturust pea neljandiku ning seal polnud kohalikku tootjat. Madiberk ja Ahlberg jõudsid Äripäeva Rikaste TOPi eelmisel aastal. Edetabelisse kuulumise kohta ütles Madiberk siis, et ei usu, et tabel idufirmadele väga korda läheb. “Ettevõtte väärtust ei määra mitte edetabelid, vaid pikas perspektiivis mõju ning lisandväärtus, mida ta ühiskonnale ja klientidele suudab anda,” ütles ta. “Idufirmade kohta on paslik öelda, et eks aeg annab arutust.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2017, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing