Kolmes Eesti firmas teenivad töötajad üle 10 000 euro kuus

13. detsember 2017, 15:00
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171213/STANDARDTOP02/171219866/AR/0/AR-171219866.jpg
Ainult tellijale

Kõige kõrgemat töötasu maksev väikefirma on puitmaju püstitav Gare Building, mille kahe töötaja keskmine töötasu oli mullu 16 462 eurot kuus. Võrreldes 2015. aastaga langes selles ettevõttes töötasu mullu 14%, selgub Äripäeva koostatud väikefirmade Palga TOPist.

Mullu oli üle keskmine kuutasu üle 10 000 euro veel teadus- ja arendustegevuse valdkonnas tegutsevas Returniq OÜs ja finantsnõustamisega tegelevas Redgate Capital ASis. Returniqis oli üks töötaja ning Redgate Capitalis kuus töötajat. 

Gare Building püstitab puitkarkassmaju, ettevõtte põhiline tegevuskoht on Norra. Eelmisel aastal toimus Gare Buildingus palju muutusi, andis ettevõte majandusaasta aruandes teada. 2016. aasta mais muutus juhatuse koosseis. Alates maist on juhatus üheliikmeline. Augustis toimus muutus omanikeringis, ettevõttel on nüüd üks omanik Rainis Saar, kes laenas sellele käibevahendeid.

Ettevõte korraldas ka oma tööd ümber, et saaks korraga rohkemate projektidega töötada. Sellega seoses investeeriti ka uutesse tööriistadesse, tööriietesse ja tööohutusse, mis suurendas 2016. aasta kahjumit. 750 017 euro suuruse käibe juures ulatus kahjum 126 270 euroni. Aasta varem oli kahjum sama suure käibe juures poole väiksem. Ümberkorraldustest ja investeeringutest tulenev tulu on planeeritud 2017. aastasse. Tänavuseks ootab ettevõte 1,2 miljoni euro suurust käivet.

Returniq OÜ majandusaruanne annab napilt teada, et ettevõte jätkas tarkvara arendamise teenuste pakkumist. Returniqi käive oli mullu 134 562, mille juures jäädi 168 936 miljoni euroga kahjumisse. Ettevõtte omanik on Jan Erik Lars Rostedt.

Finantsnõustamisfirma Redgate Capital pakub Eesti ja Balti ettevõtetele finantseerimise kaasamise, ettevõtete ühinemiste ja ülevõtmiste ning ärikinnisvaratehingute nõustamist.

Ka selles ettevõttes toimusid eelmisel aastal olulised struktuurimuudatused, andis ettevõte majandusaasta aruandes teada. Ettevõtte omanikeringist lahkus üks kolmest partnerist, samuti eraldus ettevõttest riskikapitaliinvesteeringute tegevussuund koos varasematel aastatel tehtud otseinvesteeringutega äriühingutesse.

Reorganiseerimise tulemusena kuuluvad 2016. aasta lõpuga Redgate Capital ASi konsolideerimisgruppi kaks äriühingut – emaettevõte Redgate Capital AS ja selle 100% tütarühing Redgate Advisory Services OÜ. Grupp osutab põhitegevusena finantsnõustamise teenuseid.

Ettevõtte kasusaavate omanikena jätkasid pärast omanikeringis toimunud muudatusi Aare Tammemäe ja Mart Altvee. Pärast aruandeperioodi lõppu lisandusid neile kolm ettevõtte pikaajalist töötajat – Valeria Stulova, Andrei Zaborski ja Mairo Kaseväli.

Redgate Capitali konsolideeritud käive oli 2016. aastal 5,76 miljonit eurot, millest finantsnõustamise müügitulu oli 969 000 eurot. Põhitegevusega teeniti kasumit, andis Redgate Capital teada. Aasta puhaskahjum oli 149 295, mis on tunduvalt väiksem number kui aasta varasem kahjuminumber 1 417 920 eurot. Käive ulatus 2005. aastal üle 7,6 miljon euro.

Äripäev reastas keskmise töötasu järgi need ettevõtted, kus keskmine töötajate arv oli mullu alla kümne. Avaldame edetabeli firmadest, kus keskmine töötasu oli mullu üle 3700 euro kuus.

Novembri lõpus avaldasime Palga TOPi, kus olid 10 või enam töötajaga ettevõtted. Seda edetabelit saab vaadata siit.

Samuti reastasime keskmise töötasu järgi ettevõtted, kus on 100 või rohkem töötajat. Seda edetabelit saab vaadata siit.

Ja avaldasime mullu kõige järsemalt palka tõstnud ettevõtted. Selle edetabeliga saab tutvuda siin.

Äripäeva Infopanga koostatud Palga TOPi valimisse jõudsid ettevõtted, kus keskmine brutotasu töötaja kohta oli viimases majandusaasta aruandes 1500 eurot. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2017, 13:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing