Foto: Shutterstock
Äripäev • 13. detsember 2017
Jaga lugu:
TOP
Ainult tellijale

Kõige kõrgemat töötasu maksev väikefirma on puitmaju püstitav Gare Building, mille kahe töötaja keskmine töötasu oli mullu 16 462 eurot kuus. Võrreldes 2015. aastaga langes selles ettevõttes töötasu mullu 14%, selgub Äripäeva koostatud väikefirmade Palga TOPist.

Mullu oli üle keskmine kuutasu üle 10 000 euro veel teadus- ja arendustegevuse valdkonnas tegutsevas Returniq OÜs ja finantsnõustamisega tegelevas Redgate Capital ASis. Returniqis oli üks töötaja ning Redgate Capitalis kuus töötajat.

Gare Building püstitab puitkarkassmaju, ettevõtte põhiline tegevuskoht on Norra. Eelmisel aastal toimus Gare Buildingus palju muutusi, andis ettevõte majandusaasta aruandes teada. 2016. aasta mais muutus juhatuse koosseis. Alates maist on juhatus üheliikmeline. Augustis toimus muutus omanikeringis, ettevõttel on nüüd üks omanik Rainis Saar, kes laenas sellele käibevahendeid.

Ettevõte korraldas ka oma tööd ümber, et saaks korraga rohkemate projektidega töötada. Sellega seoses investeeriti ka uutesse tööriistadesse, tööriietesse ja tööohutusse, mis suurendas 2016. aasta kahjumit. 750 017 euro suuruse käibe juures ulatus kahjum 126 270 euroni. Aasta varem oli kahjum sama suure käibe juures poole väiksem. Ümberkorraldustest ja investeeringutest tulenev tulu on planeeritud 2017. aastasse. Tänavuseks ootab ettevõte 1,2 miljoni euro suurust käivet.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt