5. november 1995 kell 22:00

Agrosif viis end pankrotti

Ajutine pankrotihaldur peab pankrotiseaduse järgi 20 päeva jooksul kindlaks tegema firma vara ja koostama võlanõuete nimekirja. Pärast seda otsustab kohus Agrosifi pankroti väljakuulutamise.

Aavo Aadli sõnul on Agrosif tema käsutuses olevatel andmetel Hansapangale võlgu 9,5 miljonit krooni ja hankijatele umbes 15 miljonit krooni, kuid võlanõudeid võib lisanduda. Ajutisel pankrotihalduril ei ole veel ülevaadet Agrosifi vara kohta, kuna ta alles alustab firma raamatupidamisega tutvumist.

Agrosifi omanikud, Soome kaubandusfirma Fexima Oy ja Seppo Pietikäinen tegelesid eelmisel nädalal firma aktsiate müügiga, kuid ostjat nad ei leidnud.

Aavo Aadli sõnul ei olegi praegu võimalik Agrosifi aktsiatele ostjat leida, kuna osa hulgifirma kaupu on Hansapanga 9,5 miljoni kroonise võlanõude tagatiseks panditud.

Agrosifi finantsdirektor Jaan Sildam ei saanud firma omanike korralduse tõttu kommentaare jagada. Ta ei vastanud ka küsimusele, kas paralleelselt pankrotiga jätkub Agrosifi aktsiate müük. «Kõik volitused on üle läinud ajutisele pankrotihaldurile. Tema otsustab, kuidas Agrosif kõige kiiremini pankrotist välja tuua,» märkis Sildam.

Eelmisel nädalal suletud Agrosifi hulgiladude uksed mitmel pool Eestis jäävad esialgu kinni ja hankijatele kaupa ei väljastata.

Käibe poolest ETK järel suuruselt teise Eesti hulgifirma Agrosif käesoleva aasta esimese poolaasta käive oli 96 miljonit krooni.

Hulgifirma Agrosif möödunud aasta 2,6 miljoni kroonine kasum tõstis ta Eesti 200 edukama ettevõtte pingeritta.

Agrosifil on kümme kaubaladu Eesti suuremates linnades ning filiaalid Lätis ja Leedus.

Hetkel kuum