19. november 1995 kell 22:00

Coastali lepingut ei avalikustata

Samal päeval esitas AA-Õligrupp erastamisagentuurile kirjaliku taotluse, et näha enne täiendava pakkumuse esitamist eespool nimetatud lepingu lisa.

ASi Esoil järelevalvenõukogu liige, majandusministeeriumi osakonnajuhataja Kalev Pikaru ütles, et järelevalvenõukogu tegi otsuse üksmeelselt. Samuti otsustati, et kõne all oleva lepingu kasulikkuse või kahjulikkuse üle on õigus otsustada ainult selle praegusel omanikul ehk riigil järelevalvenõukogu kaudu.

Esoili erastamiseks pakkumuse teinud AA-Õligrupi osaniku N-Terminaali juha-tuse esimees Aadu Luukas märkis, et AA-Õligrupi edasine tegevus sõltub erastamisagentuuri vastusest esitatud taotlusele.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet on varem öelnud, et erastamisagentuur ei saa kolmanda isikuna firmat sundida tühistama kahepoolse lepingu konfidentsiaalsuse nõuet.

Esoili järelevalvenõukogu võttis teadmiseks firma üheksa kuu majandustulemused. Esoili kontserni käive oli üheksa kuuga 516 miljonit krooni ja kasum 17 miljonit krooni. Kontserni suurima osa, ASi EK käive oli 490 miljonit krooni ja kasum 12,3 miljonit krooni.

Aktsiaseltside Esoil, Termoil ja Coastal Baltic Holdingu vaheline kolmepoolne leping käsitleb Termoili halduses oleva Tallinna naftabaasi rekonstrueerimist, laiendamist ning ühendamist hiljem Muuga sadamasse rajatava naftasadamaga.

Hetkel kuum