10. detsember 1995 kell 22:00

Raadiojaam B 3 tihendab konkurentsi turul

Laubre kinnitas, et tema tähelepanekute kohaselt võtavad Eesti juhtivad raadiojaamad B 3 turule tulekut juba praegu tõsiselt. Tema sõnul keeldus näiteks Eesti Raadio IS Music Studio pakkumusest müüa uuele raadiojaamale oma uudisteprogrammi. Samuti ei viinud loodetud tulemuseni IS Music Studio ja raadio Kuku läbirääkimised Kuku uudisteprogrammi kasutamise kohta uues raadioprogrammis. «Kuku raadio tahtis oma uudisteprogrammi eest 120 000 krooni kuus, kuigi meie arvutuste kohaselt võiks hind olla 20 000--40 000 krooni kuus,» sõnas Laubre.

Laubre sõnas, et IS Music Studio kavatseb teha kuni 40 000 krooni suuruse investeeringu, et rajada raadio B 3 juurde oma uudisteosakond. «Praegu käivad meil läbirääkimised uudisteagentuuridega, abi uudisteosakonna loomisel loodame saada ka oma ülehoovinaabrilt Eesti Ekspressilt,» ütles Laubre.

Laubre märkis, et ta ei mõista, miks riigiraadio keeldus B 3 pakutavast lisasissetulekust, kuigi riiklik ringhääling vaevleb oma väite kohaselt pidevalt rahanappuses. «Tõenäoliselt kardetakse, et võtame ära suure osa Raadio 2 kuulajaskonnast ja reklaamiklientidest,» leidis ta.

Eesti Raadio uudistetoimetuses ei osatud probleemi kommenteerida, kuna ainsana sellega kursis olev uudistesaadete peatoimetaja Jüri Raudsepp viibis komandeeringus.

«Keeldumise põhjuseks võis olla raha või hirm konkurentsi ees,» oletas üks Eesti Raadio uudistetoimetuse töötaja.

Lauri Laubre sõnul hõlmab Tallinnas RETi keskuses paikneva raadiojaama B 3 leviala üle kahe kolmandiku Eestist, mis on sama suur kui Raadio 2-l. Raadiojaam kasutab saatjaid Tallinnas, Koerus, Valgjärvel ja Pärnus. Raadiojaama programmist moodustab suurema osa muusika. Saadete kvaliteet tagatakse Laubre sõnul arvutisüsteemi abil, mille läbib kogu programmi materjal enne eetrisse jõudmist.

Hetkel kuum