21. veebruar 1996 kell 22:00

Järve raudteeviadukti ehitaja selgub veebruari lõpus

Oleg Baumi ütluse kohaselt on 1996. aasta linnaeelarve esialgses projektis teede ehitusliku osa jaoks planeeritud 175,7 miljonit krooni, millest 6. veebruaril välja kuulutatud Järve raudteeviadukti ehitus hõlmab üle saja miljoni krooni.

Võistupakkumuse esitamise tähtaeg on 19. veebruar ning Tallinna Linnaehituse ME tootmisdirektori sõnul ei ole praeguse seisuga korraldajatele laekunud veel ühtegi võistupakkumust.

Baumi sõnul tuleb Järvel raudtee alla rajada kahesuunaline, kahe sõidurajaga ning mõlemapoolsete kõnniteedega maantee.

Tööde käigus tuleb poole meetri võrra tõsta raudteed ning kontaktvõrke. Samuti tuleb ümber tõsta sideliine. Viadukti valmimine on kavandatud selle aasta augustisse, ütles Oleg Baum.

Veebruari lõpus on Tallinna Linnaehituse ME-l plaanis välja kuulutada ka vanalinna üheksanda kvartali veeringistuse väljaehitaja.

Baumi sõnul kavatsetakse vanalinna üheksanda kvartali veeringistuse ehitamisel ühendada Laia tänava kanalisatsioon Balti jaama ligiduses oleva veemagistraaliga. See tagab vanalinna selles osas normaalse veesurve ka rikke korral ühel magistraalidest, märkis Baum.

Laia tänava piirkonnas asub palju masskülastatavaid ehitisi ning Baumi sõnul on kavandatavad tööd eriti tähtsad võimalike tulekustutustööde normaalseks tagamiseks.

Tööd võivad Baumi sõnul alata juunis ning nende käigus suletakse tervikuna Aida tänav.

Tööde teostamise esialgne eelarve on 1,5 miljonit krooni, ütles Tallinna Linnaehituse ME tootmisdirektor.

Hetkel kuum