15. mai 1996 kell 22:00

Hansapangale kuuluv mööblifirma läks pankrotti

Tallinna linnakohus kuulutas ASi Harold pankroti välja 22. aprillil, pankrotihalduriks nimetati Peep Lillemäe. 1993. aastal loodud 250 000kroonise aktsiakapitaliga Haroldi ainuomanik on Hansapank, firma põhitegevus on elutoamööbli tootmine.

Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv alustas oma äritegevust 1987. aastal kooperatiivis A-Ha, mille tegevusala oli samuti elutoamööbli tootmine.

Kehras ruume rentinud ASil Harold oli eelmise aasta kevadeks kogunenud rendivõlga üle 700 000 krooni. Ruumide omaniku, Anija vallavalitsuse väitel oli firmal koos viivistega pankroti väljakuulutamise hetkeks võlgu kokku 1,7 miljonit krooni.

Harold on tänaseks oma tegevuse lõpetanud, firma varast on järele jäänud ligi 70 nimetust mitmesuguseid puidutöötlemisseadmeid.

Pankrotiprotsessi muudab keeruliseks asjaolu, et Harold on saanud Hansapangalt laenu 500 000 krooni, kusjuures kommertspandiks on lepingu kohaselt Haroldile kuuluvad puidutöötlemisseadmed.

Pankrotihalduri Peep Lillemäe sõnul on ASi Harold juhatuse esimees Keith-Neal Saluveer ja tegevdirektor Peeter Tava. Firmal oli probleeme ka haigekassa ja maksuametiga, väitis Lillemäe.

Pankrotihaldur lisas, et Haroldil puudus raamatupidamine, vähemalt tänini pole suudetud raamatupidamisdokumente leida.

Hetkel kuum