25 juuli 1996

Lühiuudised

Eesti väärtpaberimaaklerite hinnangul ei muutu Lõuna-Eesti ühe suurema kontserni Estiko aktsiad turul esialgu aktiivselt kaubeldavaks.

HF Arenduse portfellijuht Margus Uudam ütles, et kuna esialgu noteerivad pangad üksnes Estiko aktsia müügihindu, on ilmselt tegemist osa aktsionäride huviga oma aktsiad maha müüa.

Uudam märkis, et Estiko aktsia müügipakkumisi on olnud suhteliselt palju, kuid investorid pole olnud seni nendest huvitatud.

Estikol on 13 tütarettevõtet ja firma annab tööd 599 inimesele. BNS

Eesti Hoiupanga tulud kasvasid esimesel poolaastal eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 40,1 miljonit krooni; kulud kasvasid samal ajal 38,3 miljonit krooni.

Hoiupanga tulud olid esimesel poolaastal 122,7 miljonit ja kulud 100,3 miljonit krooni.

Suurima osa tuludest moodustas puhas intressitulu 81,5 miljoni krooniga.

Esimesel poolaastal kulutas pank tööjõule 32,4 miljonit ja muudele halduskuludele 46,3 miljonit krooni. Eeldatava laenukahjumi muut oli esimesel poolaastal 11 miljonit krooni.

Hoiupanga omakapitali tootlus oli esimesel poolaastal aasta arvestuses 27,31 protsenti.

Tööstuspanga ja Hoiupanga liitumisest tingitud kuludest otsustas Hoiupanga juhatus vähendada panga ametlikku kasumiprognoosi 50 miljonilt 45 miljoni kroonini.

Hoiupank lõpetas esimese poolaasta 22,39 miljoni kroonise kasumiga. BNS

Tööstuspank lõpetas oma filiaalide ühendamise online-võrku, ütles panga juhatuse esimees Mati Jostov.

Jostovi sõnul sõltub Tööstuspanga filiaalide ühendamine Hoiupanga online-süsteemi lõplikult Tööstuspanga ja Hoiupanga liitumislepingu kuupäevast, mis on veel lahtine. BNS

Põllumajandussaaduste tootjaid ja töötlejaid ühendav põllumajandus-kaubanduskoda otsib tegevjuhtkonda, et alustada septembris tegevust.

Koja nõukogu esimees Aldo Tamm ütles, et koda loodab käivitada ka elektroonilise põllumajandusbörsi, mille loomist valmistavad ette USA spetsialistid. BNS

Eesti Hoiupanga pikaajalise eluasemelaenu lepingute maht ületas neljapäevase seisuga 100 miljoni krooni piiri.

Hoiupanga avalike suhete osakonna juhataja Kristi Liiva ütles, et laenuressursi kogumaht on 120 miljonit krooni ning ressursist peaks jätkuma kuni septembri lõpuni.

Samal ajal peab pank läbirääkimisi uute pikaajaliste sihtotstarbeliste ressursside kaasamiseks, mis annaksid võimaluse üksikisikutele pakutavaid laenutooteid mitmekesistada, märkis Liiva.

Hoiupank alustas pikaajalise eluasemelaenu väljastamist 1. aprillil.

Märtsis alustas pikaajalise eluasemelaenu väljastamist Hansapank. BNS

Tallinna väärtpaberibörsil domineeris neljapäeval kauplemine Hansapanga ja Hoiupanga aktsiatega.

Hansapanga aktsiate 19 tehingu kogukäive oli 4,2 ning Hoiupanga aktsiate 13 tehingu kogukäive 4,1 miljonit krooni.

Forekspanga aktsiate käive oli 614 000 ja Ühispanga aktsiatel 253 000 krooni.

Nii Tallinna Panga aktsiate kui ka Hüvitusfondi VI seeria obligatsioonide käive jäi alla 8000 krooni.

Tallinna börsi kogukäive oli neljapäeval 9,1 miljonit krooni, mis on viie miljoni krooni võrra kõrgem kui päev varem. Börs registreeris kokku 48 tehingut 185 776 väärtpaberiga.

Tallinna väärtpaberibörsi indeks (TALSE) tõusis neljapäeval 0,27 punkti võrra ehk 0,29 protsenti ja jõudis 93,82 punktini. BNS

Erastamisagentuur (EEA) kaebas Tallinna ringkonnakohtu otsuse Dvigateli erastamise ebaseaduslikuks tunnistamise kohta riigikohtusse, ütles EEA avalike suhete juht Marko Kadanik.

Tallinna ringkonnakohtu kantselei esindaja ütles, et puhkusteperioodi tõttu ei jõua EEA kassatsioonkaebus ringkonnakohtust riigikohtusse enne augusti lõppu.

Tallinna ringkonnakohtu halduskolleegium otsustas 25. juunil ASi Oksept kaebuse põhjal tunnistada EEA otsuse RASi Dvigatel aktsiate müümise kohta ASile Diamark täielikult seadusevastaseks. Kohus tegi ettepaneku asi uuesti läbi vaadata ning teha uus otsus.

Kohtuotsuse aluseks oli Oksepti ostupakkumuse esitamine EEA nõukogule agentuuri töötaja poolt moonutatuna. Seetõttu ei hääletanud EEA nõukogu Oksepti pakkumust. BNS

AS Verest peab end Tallinnas Patarei vangla lähedal asuva haruldase vesilennukite angaari seaduslikuks omanikuks ja kinnitab, et on esitanud täitevametile kõik omandiõigust tõendavad dokumendid.

Verest on täitevametile esitanud Tallinnas Küti 17 asuvate hoonete omandiõiguse tõestamiseks hooneregistri teatise, ostu-müügilepingu ja teenindusmaa määramise kaardi, ütles eile Veresti omanik Peeter Toom.

«Rohkem omandiõgust tõestavaid dokumente ei saagi olla,» väitis ta.

Täitevameti peadirektor Heikki Sikka kinnitas, et Verest on esitanud mitu väidetavalt omandiõigust tõendavat dokumenti. Komisjon võtab nende suhtes seisukoha enne 1. augustit, lisas ta. BNS

Eesti väliskaubandusdefitsiit ulatus tolliameti andmeil juunis pärast väikest langust mais 1,028 miljardi kroonini.

Mais moodustas defitsiit 977 miljonit krooni.

Tolliameti andmeil ulatus kaupade eksport juunis 1,888 miljardi ja import 2,916 miljardi kroonini.

Kaupade eksport vähenes juunis maiga võrreldes 307,4 miljoni ja import 256,1 miljoni võrra.

Ajutine väljavedu taassisseveo kohustusega moodustas 1,7 ning taasväljavedu 38 protsenti Eesti ekspordist.

Ajutine sissevedu moodustas 16,1, taassissevedu 0,7 ja imporditud kaupade tolliladustamine 14,3 protsenti Eesti impordist juunis.

Kokku oli Eestil juunis välispartnereid 88 riigist, millest 40 oli kaubandusbilanss positiivne.

Sularaha deklareeriti juunis ekspordiks 201,6 ja impordiks 157,1 miljoni krooni ulatuses.

Humanitaarabina toodi juunis Eestisse kaupu 19,7 miljoni krooni eest. BNS

Tolliameti oksjon praegu Maardu Termoili terminaalis hoiustatava ASilt Parevek konfiskeeritud kütuse müümiseks lükkus neljapäevalt reedele.

Tolliameti haldusosakonna juhataja Enn Mölderkivi ütles, et müüki läheb 1641 tonni bensiini A-76, 308 tonni bensiini 95E ja 1774 tonni diislikütust.

Oksjonit korraldava ASi Multiehitus ja tolliameti kooskõlastatud tingimuste järgi ei saa oksjonil osta alla 50 tonni kütust. Bensiini 95E alghind koos aktsiisi ja käibemaksuga on 4,5 krooni, bensiinil A-76 3,95 krooni ja diislikütusel 3 krooni ühe kilo eest. Oksjonil osalemiseks peab firmal olema kütuse ekspordi ja impordi litsents. Samuti tuleb maksta 10 protsenti ettemaksu.

Sularahas makstes tuleb tasuda kütuse eest tunni aja jooksul pärast oksjonit ning pangakontolt makstes peab ülekanne jõudma müüja kontole kolme päeva jooksul.

Tolliamet arestis Pareveki poolt Venemaalt imporditud kütuse poolteist kuud tagasi, kuna riiulifirmal olid maksud kütuse eest tasumata. BNS

Maanteeamet on 16. juuli seisuga teinud tänavu riigimaanteedele 13 km uut asfaltbetoonkatet ja 3,3 km mustkatet.

Ameti teatel on uus kate paigaldatud Harju, Jõgeva, Pärnu, Saare, Tartu ja Võru maakonnas.

Pindamistööd on juuli keskpaiga seisuga tehtud riigimaanteedel kokku 635,9 kilomeetril.

Asfalteerimistööd on pooleli Tallinna--Paldiski, Tallinna--Tartu, Jõhvi--Tartu, Pärnu--Rakvere, Ääsmäe--Haapsalu, Valga--Uulu, Pärnu--Lihula ja Keila--Haapsalu maanteelõigul.

Pindamistööd tehakse Harjumaa põhimaanteede Tallinna--Narva, Tallinna--Tartu, Tallinna--Pärnu ning Tallinna ringtee lõigul. Ida-Virumaal pinnatakse Tallinna--Narva maanteelõigul, Jõgeva maakonnas Tallinna--Tartu ja Jõhvi--Tartu ning Järvamaal Tallinna--Tartu ja Pärnu--Rakvere maanteelõigul. BNS

Hetkel kuum