12. september 1996 kell 22:00

AS Sindent avaldas oma vandeadvokaadile umbusaldust

Sindenti esindaja Arri Tooming tegi kohtule taotluse Lembitu ja erastamisagentuuri (EEA) hagi menetlemine peatada. Oma taotlust põhjendas ta sellega, et majanduspolitsei on EEA avalduse põhjal algatanud Lembitu endise direktori Enno Müüri suhtes kriminaalasja, kahtlustades teda vaidlusaluse rendilepingu võltsimises.

Tänavu augustis tegi majanduspolitsei Müüri kodus ja suvituskohas läbiotsimise väidetavalt võltsitud rendilepingu leidmiseks.

Lembitu esindaja vandeadvokaat Aivar Pilv juhtis kohtu tähelepanu sellele, et Sindent pole seni juba pool aastat kestnud eelistungite käigus kordagi maininud oma kahtlusi rendilepingu võltsituses.

EEA esindaja vandeadvokaat Asko Pohla avaldas arvamust, et Sindenti taotluse taga peitub katse tsiviilasja tahtlikult venitada.

Pohla tõdes, et erastamisagentuur on tõepoolest teinud politseile avalduse, kuid see ei anna põhjust tsiviilasja arutamise peatamiseks.

Pohla sõnul on EEA vaidlustanud rendilepingu sea-duslikkuse. Isegi kui selgub, et rendileping on võltsitud (väidetavalt on võltsingus pikendatud lepingu kehtivuse tähtaega 2012. aastani ja suurendatud renditasu), ei muuda see Pohla sõnutsi vaidluse sisu.

Kohus jättis Sindenti taotluse hagi menetlemine peatada rahuldamata.

Pärast vaheaega väitis Sindenti tegevdirektor Gotrthard Blös, et Sindent on kaotanud oma esindaja vandeadvokaat Arri Toomingu suhtes usalduse ning palus Toomingu volitused peatada. Kuna Blösil ei olnud kohtule esitada juhatuse sellekohast otsust, jättis kohus ka selle taotluse rahuldamata.

Seejärel lahkus Blös kohtusaalist, kuhu ta naasis poole tunni pärast, kaasas üleeilset kuupäeva kandev juhatuse kirjalik otsus Toomingu volituste peatamise kohta.

Blös esitas kohtule veel ühe paberi, millega Sindent volitas end kohtuasjades esindama endist majanduspolitseinikku Meelis Puret, kes veel selle aasta alguses tegi Lembitus dokumentide võetuse.

Pure vabastati majanduspolitseist omal soovil, ehkki juurdlus tuvastas, et Lembitu uurimist korraldades oli ta saanud Lembitu endise direktori käest oma kasutusse sõiduauto. Kaitsepolitsei algatas Pure vastu kriminaalasja, mis on tänaseks lõpetatud.

Järgmine kohtuistung toimub 26. septembril.

Hetkel kuum