Artikkel
 • Kuula
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eesti arvutitootja ASi Microlink turuosa Balti maade arvutiturul on Dataquesti viimase turu-uuringu järgi 11,7%, ütles firma müügidirektor Janek Oblikas.
  Dataquesti andmed näitavad, et Microlink oli 1995. aastal Balti riikides enim arvuteid müünud firma. Microlink edestas suuruselt järgmist arvutifirmat, kelleks osutus IBM, kahe protsendiga, ütles Oblikas.
  Kokku müüs Microlink Balti riikides 1995. aastal 4900 arvutit.
  Dataquest on maailma juhtivaid infotehnoloogiaalaste turu-uuringute ja konsultatsioonide pakkujaid. Käesolev uurimus oli Oblikase sõnul esimene ametlik kogu Balti maade arvutiturgu hõlmav turu-uurimus. BNS
  Neljapäeval uut Tallinna ja Helsingi vahel sõitma hakkavat parvlaeva Meloodia esitlenud Tallink kavatseb selle aasta lõpuks kahjumist välja tulla.
  Tallinki kaubamärgi all opereeriva ASi Hansatee rahandusdirektor Sergei Tebel ütles augustis, et ettevõte oli esimesel poolaastal kahjumis.
  Kommenteerides Tallinki positsiooni Tallinna ja Helsingi vahelisel liinil pärast Meloodia turuletulekut, märkis Tallinki turundusdirektor Hannes Saarsoo, et üle pika aja on hommikupoolikul võimalik suure laevaga Tallinnast Helsingisse sõita.
  Saarsoo lisas, et uuel laeval peaks teenindustase olema kõige kõrgem, mis Tallinki laevadel on olnud.
  Sel aastal loodab Tallink Saarsoo sõnul teenindada kokku 1,6 miljonit reisijat.
  AS Hansatee plaanib tänavu aastakäibeks miljard krooni. BNS
  Isamaaliidu hinnangul on valitsuse koostatud järgmise aasta riigieelarve tasakaalust väljas, mis põhjustab kogu Eesti majanduselus suuri tagasilööke.
  «Eelarveprojekti on planeeritud sisse tulud, mis väga suure tõenäosusega ei laeku,» ütles Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson eile ajakirjanikele.
  Endine majandusminister märkis, et lisatulu tahab valitsus saada kütuseaktsiisi tõstmisega, kuid samas on juba sel aastal kütuseaktsiisi alalaekumiseks prognoositud 200 miljonit krooni.
  «Kütuseaktsiisi tõstmine on lühinägelik, sest samas suurendab see otsus salakaubanduse osatähtsust,» kritiseeris Jürgenson valitsusliitu. BNS
  1997. aasta riigieelarve projektis on Eesti Televisioonile (ETV) ja Eesti Raadiole (ER) eraldatavad rahasummad jäänud käesoleva aastaga võrreldes samaks. ETV peadirektor Hagi Shein ütles, et see on tõsine tagasilöök.
  Kevadel aktsepteeris ringhäälingu nõukogu ETV taotlust saada riigieelarvest 85 miljonit krooni. Sheini sõnul oleks see optimaalne summa, mis tagaks riigitelevisiooni normaalse arengu. Järgmise aasta riigieelarve projektis on ETV-le ette nähtud 70 975 000 krooni.
  Eesti Raadio küsis algselt riigieelarvest 83 mln krooni, kuid riigikogusse jõudnud eelarveprojekti järgi eraldatakse ERile 1997. aastaks 63 400 000 krooni. ETA
  AS Pärnu Sadam sõlmis eellepingu Peterburi sadamaga jäämurdja rentimiseks eelolevaks talveks.
  Veel ei saa rääkida lõplikult vormistatud lepingust, sest jäämurdja töö on lubatud kinni maksta riigieelarvest, ütles Pärnu Postimehele Pärnu Sadama direktor Peeter Volkov. ETA
  Eesti orienteerumisliidu algatusel ning Eesti Kultuurkapitali ja kaardikirjastuse E.O.Map toetusel käivitus projekt «100 koolikaarti».
  Käesoleva ja järgmise aasta jooksul trükitakse selle projekti raames vähemalt 100 Eestimaa koolimaja ümbruse kaardid. Tänaseks on valmis kümmekonna kooli kaart.
  «Meie eesmärk on koolidele odava ja hea õppematerjali valmistamine, projekti kogumaksumuseks kujuneb ligi pool miljonit krooni,» ütles Eesti kaardikoja juhatuse liige Vello Solna. Iga kool saab õpilaste arvust lähtuvalt 1000--2000 kaarti. ÄP
  Iru silla ehitustööd on jõudnud lõpusirgele ning ilmselt avatakse sild autoliikluseks tuleva nädala keskel, ütles eile Tallinna teedevalitsuse peainsener Mikk Pääru.
  Ta märkis, et praeguseks on silla alt juba eemaldatud ajutised toed ning paigaldatud on ka hüdroisolatsioon. Hetkel käib täie hooga viimaste asfaldikihtide paigaldamine, samuti asetatakse kohale teeäärseid piirdeid ja sillakäsipuid ning tehakse heakorrastustöid.
  Pääru tõdes, et kuna hetkel viibivad sillal rasked veoautod asfaldikoormatega ja asfaldilaotur, siis võib juba praegu öelda, et oma põhiosas on sillaehitustööd õnnestunud. ETA
  Eesti kooskõlastab järgmise nädala alguseks suuremaid elektrijaamu hõlmava koostöölepingu projekti vastavalt USA energeetikafirma NR Generating International B.V. (NRGen) esitatud märkustele ja parandustele.
  Eesti esitas NRGenile koostöölepingu projekti, mis näeb ette elektrijaamade andmise loodavale ühisfirmale, septembri alguses.
  RE Eesti Energia haldusnõukogu esimees Arvo Niitenberg ütles eile, et ameeriklased saatsid Eesti poole koostatud projektile hulga täiendus- ja parandusettepanekuid.
  Eesti pool kinnitab Niitenbergi sõnul lõpliku lepinguprojekti esmaspäeval või teisipäeval.
  Valitsusel on kavas erastada 50 protsenti Balti soojuselektrijaamast ja Eesti elektrijaamast. BNS
  Konsultatsioonifirma SIAR Bossard Eesti eesotsas Jaak Leimanniga alustas koostöös kohaliku omavalitsuse ja majandusministeeriumiga Võhma linna edasise arengu kava väljatöötamist.
  SIAR Bossardi partner Jaak Leimann ütles, et nõupidamistel on leitud esimesed võimalikud variandid uute töökohtade loomiseks Võhmas.
  Kevadel pankrotistunud lihakombinaadis töötas üle 360 inimese, mis moodustab kolmandiku Võhma töövõimelisest elanikkonnast. BNS
  Täna kirjutavad Soome sotsiaal- ja tervishoiuminister Sinikka Mönkäre ja Eesti sotsiaalminister Toomas Vilosius alla sotsiaalkindlustuslepingule, mille eesmärk on sotsiaalsete garantiide andmine isikutele, kes elavad, töötavad või viibivad ajutiselt teise lepingupoole territooriumil.
  Leping määrab õigused raviteenusele, töötustoetusele ja peretoetusele põhimõttel, et inimesel, kes viibib teise lepingupoole territooriumil, ei kaoks õigus hüvitistele ja ta ei saaks hüvitisi mõlemalt lepingupoolelt üheaegselt.
  Sarnane leping on Eestil sõlmitud Läti ja Leeduga. Rootsiga on Eestil leping, mis kindlustab vältimatu arstiabi. ÄP EL konsulteerib piiripunktide toetamist
  Oktoobris luuakse Euroopa Liidu komisjoni tellimusel Eestisse projektijuhtimise keskus, mille eesmärk on piiriületamispunktide väljaarendamise ja Phare rahalise abi jaotamisüksuse loomine.
  Rahandusministeeriumi peaspetsialisti Lembit Talli sõnul võitis ELi korraldatud rahvusvahelise konkursi Belgia konsultatsioonifirma. Keskuse projektijuhiks valiti Lembit Talli. Praegu korraldab EL konkursi konsultandi leidmiseks Euroopa Liidu liikmesriikidest.
  Talli sõnutsi on keskuse rahastajaks ELi komisjon, kui palju on selleks raha eraldatud ei tahtnud ta avalikustada. Tema sõnutsi on projektijuhtimis keskusel perspektiivi 5--6 aastaks. ÄP
  Eesti Mobiiltelefon (EMT) alandab 1. oktoobrist NMT 450 võrgusisese kõne hinda 10 protsendi võrra.
  EMT teatas, et NMT 450 võrgusisese kõneminuti maksumus on endise 4,60 krooni asemel 4,15 krooni koos käibemaksuga. Soodustariif on 3,50 krooni asemel 3,15 krooni koos käibemaksuga.
  EMT turundusdirektori Urmas Kõivu sõnul tähendab kõne hinna alandamine seda, et alates 1. oktoobrist on NMT-lt helistamine odavam kui GSM-ilt.
  EMT teatel hõlmab NMT 450 võrk territooriumi, millel elab üle 90% Eesti elanikest. BNS
 • Hetkel kuum
Kaitse-eelarvet saaks ja tuleks samuti kärpida
Eriti just praegusel ajal ei tohiks kaitsevaldkonnas ühtegi padrunit niisama õhku tulistada. Ka paukpadrunit mitte, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eriti just praegusel ajal ei tohiks kaitsevaldkonnas ühtegi padrunit niisama õhku tulistada. Ka paukpadrunit mitte, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kolm suurepärast põhjust, miks osta Nvidiat enne aktsia tükeldamist
Nvidia teatas otsusest teha juunis 1 : 10 aktsia jagunemine, aktsia hind hüppas ja jättis nii mõnegi investori juurdlema, kas praegu on aeg osta või oodata. Toome välja kolm argumenti, mida valikut tehes kaaluda.
Nvidia teatas otsusest teha juunis 1 : 10 aktsia jagunemine, aktsia hind hüppas ja jättis nii mõnegi investori juurdlema, kas praegu on aeg osta või oodata. Toome välja kolm argumenti, mida valikut tehes kaaluda.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Ühest Eesti kalleimast festivalist lõikavad kasu ka väikeettevõtjad
Suviste suurüritustega kaasnevatest rahvamassidest kasu lõikamiseks ei pea olema suurtootja, masstoitlustaja või hotelliomanik, rääkisid ürituskorraldajad saates „Turismitund“.
Suviste suurüritustega kaasnevatest rahvamassidest kasu lõikamiseks ei pea olema suurtootja, masstoitlustaja või hotelliomanik, rääkisid ürituskorraldajad saates „Turismitund“.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
PRIA tüürib kontrolliorganist rohkem nõustavaks ettevõtteks
PRIA värske peadirektor Margus Noormaa on seda meelt, et muutustest ei ole pääsu. Seda enam, et viimased 17 aastat on organisatsioon olnud oma tegemistes üsna stabiilne. Noormaa sõnul ongi tema põhikompetents muudatuste juhtimine.
PRIA värske peadirektor Margus Noormaa on seda meelt, et muutustest ei ole pääsu. Seda enam, et viimased 17 aastat on organisatsioon olnud oma tegemistes üsna stabiilne. Noormaa sõnul ongi tema põhikompetents muudatuste juhtimine.
Marko Pomerants: ratsarünnakuga ei saavuta rohepööret ega -lepet
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Kommunikatsioonivaldkonnas toimetav poliitilise kogemusega keskkonnainimene Marko Pomerants kuulas Rakveres Äripäeva loodusressursside aastakonverentsi ettekandeid ja järeldab, et metoodikate maailmast tuleb liikuda päriseluliste selgitusteni.
Karl-Eduard Salumäe: autode keeduvorstiindeks näitab, et inimestel on kitsas käes
Pilguheit autode rehvidele annab tunnistust sellest, et inimeste rahakottides on surve sees, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Pilguheit autode rehvidele annab tunnistust sellest, et inimeste rahakottides on surve sees, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Laaneti korteriskandaal on paisunud kriminaaluurimiseks
Kasupoja käest korteri üürinud ja riigi käest selle eest toetust küsinud endise justiitsministri Kalle Laaneti tegevust uuritakse nüüd juba kelmuse paragrahvi all.
Kasupoja käest korteri üürinud ja riigi käest selle eest toetust küsinud endise justiitsministri Kalle Laaneti tegevust uuritakse nüüd juba kelmuse paragrahvi all.
Cleveron sai uue tegevjuhi
Cleveroni uueks tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks sai Per Klavsen, kes varem on töötanud tippjuhina nii kasvuettevõtetes kui ka rahvusvahelistes korporatsioonides nagu Canon või Pay Complete.
Cleveroni uueks tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks sai Per Klavsen, kes varem on töötanud tippjuhina nii kasvuettevõtetes kui ka rahvusvahelistes korporatsioonides nagu Canon või Pay Complete.