Nagu tänastest hinnapakkumustestki näha, on NMT-maailmas tootjaid tunduvalt vähem kui GSMi puhul. Tõsiseid tegijaid on ainult mõni, kellest suveräänset liidrirolli hoiab Nokia.
Kuu aega tagasi kandis Eesti Mobiiltelefoni NMT-võrgus Nokia firmamärki 63% aparaatidest. Teisel kohal on Ericsson alles 11 protsendiga, kusjuures paar aastat tagasi lõpetati selles firmas NMTde tootmine. Kolmandal kohal on 5 protsendiga Benefon.
Nokia lipulaev NMTde seas on Nokia 450, mis on GSM-telefoniga enam-vähem ühes mõõdus, väljatõmmatava antenniga, ülevaatliku eestikeelse menüüga. Lisavõimaluste poolest GSMile alla jääva NMT hind on seejuures GSMi tipp-pillist kaks korda kõrgem.
Nokia 450st ca 3000 krooni odavam Nokia 440 sobib tarbijale, kes ei nõua telefonilt kõiki võimalusi. Populaarse mudeli Nokia 250 järeltulijana on Nokia 440 siiski tõsine tööriist, millel enamik funktsioone olemas.
Nokia 450st on 440 suurem, vähem ülevaatliku menüüga ja jäiga antenniga, mille taskust väljaturritamine võib mõnele meelehärmi valmistada.
Nagu kõikidel uutel NMT-aparaatidel, on ka Nokia 450 ja 440-l turvalisust tagav SIS-kood, mistõttu nende aparaatide omanikud saavad kasutada Eesti Mobiiltelefoni võrgus septembris käivitunud müratasandussüsteemi eeliseid. NMT-le iseloomulik mürafoon on uue süsteemi käikuminemise järel oluliselt vähenenud ning analoogside kvaliteet jõudnud GSMi kõnekvaliteedile lähedale.
Nii Nokia 450 kui ka 440 kasutavad sama autovarustust, klassikalisim GSM -- Nokia 2110. Nii on mõlema mobiiltelefonitüübi omanikul võimalik hakkama saada ühe autovarustusega ning vastavalt piirkonnale telefoni selle sees vahetada. Ka laadijad ja suures osas muu lisavarustus on Nokia NMT-l ja 2110-l vahetatav.
Uusimal GSM-mudelil -- Nokia 8110-l -- on aga täiesti uus lisavarustus, mis tähendab, et selle aparaadi ja NMT omanikul peab taas olema kaks autovarustust.
Teatud hulka lisateenuseid võimaldavad mõlemad Nokia NMTd, kusjuures 450-l on faksiliides sees, 440 saab aga faksiga ühendada lisaseadme abil.
Lärmakas keskkonnas, nagu näiteks mürarikkas baaris, võib kasu olla ka Nokia 450 vibraakust. Kui helinat kuulda ei ole, siis vööl vibreeriv telefon kõnet märkamatuks ei jäta.
Nokia 10 on toodetud kantava Nokia 720 baasil ja on mõeldud kasutamiseks fikseeritud terminaalis ehk ühe koha peal.
Hetkel kuum
“On selge kahtlus, et see asi on juba ammu maksejõuetu”
Nokia 10 eesmärk oli saada telefonideta aladele NMT-standardil baseeruvat telefonsidet, kusjuures Nokia 720st visati seejuures välja kõik, mis telefoni kalliks teeb: ca 1000 krooni maksev aku, mälu juhtivad komponendid jne. Nii kasutataksegi Nokia 10 kohtades, kus tavalist telefoniühendust pole; samuti on populaarne aparaadi ühendamine faksiga.
ASi Telmar pakkumustes on esindatud ka kaks Benefoni mobiiltelefoni, mis väiksemate tootmismahtude tõttu on Nokia telefonidest kõrgema hinnaga. Samas on Benefon küllalt hea kuulsuse ja korraliku kvaliteediga aparaat.
Benefonide puhul tuleb tähele panna, et iga aparaat on toodetud kindla turu jaoks. Eesti turu jaoks mõeldud aparaati saab kodeerida ainult siinsetes müügifirmades olevate kodeerimisseadmetega. Seega Eestis odavalt ostetud, kuid Soomes kasutamiseks mõeldud aparaadi kodeerimiseks tuleb minna Soome.