21. november 1996 kell 22:00

Turvafirmad loovad ühise patrullteenistuse

Täna toimub kolme turvafirma järjekorras kolmas kohtumine ühise patrullteenistuse väljatöötamiseks. Juhtimiskeskuse ühendamise eesmärk on vastu seista turule tulevatele uutele firmadele. Seejuures peetakse silmas ka Eesti valvekoondise erastamist.

ESC ehk Eesti Turvakeskuse ASi teenuseid kasutab üle 300 kliendi, teiste hulgas Tallinna Pank, Saksamaa suursaatkond, Statoil, Eesti Raudtee ja maksuamet.

ESC tegevdirektori Andres Noormägi sõnul on firmal ligi 20 tööautot, sh ka kuulikindlad bussid sularaha veoks. Ta lisas, et ESC-l on filiaalid Tartus, Pärnus, Viljandis, Kuressaares ning loomisel Narvas.

ESS Grupi juhatuse esimees Urmas Sõõrumaa ütles, et tema firma klientide arv on jõudnud kolme tuhandeni. Praegu on meie käes 33% Eesti turvateenuste turust, eesmärk on jõuda 40--45% peale, lisas ta.

Akropoli turundusjuht Ivar Lahi ütles, et AS Akropol Grupp loodi neli aastat tagasi. Praegu on firmal ligi kuussada klienti ja tänavune käive ulatub 35--40 mln kroonini.

ESC ja ESS kasvasid välja 1990. a Jaanus Rahumägi loodud eriteenistusest. See oli kõige parema ettevalmistusega politseiüksus Eesti Vabariigi ajaloos, iseasi, et ta väljus juhtide kontrolli alt ja likvideeriti, rääkis Noormägi.

Hiljuti 5aastaseks saanud ESC-l on praegu 220 töötajat. Tänavuseks käibeks prognoosib firma 21--22 mln kr.

Praegu oleme Urmas Sõõrumaa firmaga ESSi konkurendid ja meil on täiesti erinevad strateegilised ja ärilised eesmärgid, märgib Noormägi. ESC deviisiks on kitsas profiil ja kõrgendatud professionaalsus, lisas ta.

Tundmatuks jääda sooviv allikas ESSist märkis, et kui ESC rõhub rohkem Rambo imagole, siis nemad sellele, et ei tekiks olukorda, kus klientide vara või inimesed ise võiks kannatada saada.

Noormägi sõnul on ESC jõudnud Leedu turvateenuste turule ja Läti suurim turvafirma Evor on võtnud ESCga kontakti, et saada füüsilises väljaõppes ja teenuste osutamises konsultatsioone . Oleme paljudes äriprojektides välisfirmade konsultant, alates transiitkaubandusest ning lõpetades riskianalüüsi ja seadusandlusega. Kusjuures teeme tihedat koostööd Concordia advokaadibürooga, märgib Noormägi.

Claudia Grupi juhatuse esimees Andrus Nurga teatab, et tema firma äriplaan näeb ette võtta veerand turvateenuste turust. Üks Claudia Grupi juhte lisas aga, et kindlasti on ESC lõiganud võrreldes konkurentidega kasu sellest, et tema omanik on kõrge politseiametnik.

«ESC on ainus turvafirma Eestis, mis on 100% politsei luubi all igas mõttes, kuna firma ainuomanik Jaanus Rahumägi on politseiameti peadirekori Ain Seppiku nõunik,» lausus Noormägi.

ESC endine tegevdirektor ütles, et firmal ei ole põhjalikku tegevusstrateegiat ja seepärast on viie aasta jooksul vahetunud neli-viis tegevjuhti. Tegevjuhtide arvates pidanuks raha minema firma arenguks, läks aga mujale, sõnas allikas.

Andres Noormägi sõnul pole nad Rahumäe kontaktide kaudu politsei tippjuhtkonnas saanud ühtegi klienti.

Hetkel kuum