5. detsember 1996 kell 22:00

Klementi müüb täna Rapla Rõiva aktsiad

Eesmärk on koondada kogu tootmine Tallinnas ühe katuse alla, põhjendas Madis Võõras. Kui tellijate nõudmised toodangule suurenevad, on küllaltki raske kontrollida kvaliteeti väljaspool maja, pealegi lisanduvad kaugemal tootmisega transpordikulud, lisas ta. OÜ Arminsen ei olnud Võõrase kinnitusel ainus Rapla Rõiva aktsiate ostust huvitunud ettevõte. «Panime pakkumise käima Soomes, kus oli järjekorras paar tõsist huvilist, kui Arminsen oleks ära kukkunud,» lisas ta.

Arminsen on Äripäeva andmetel Raplamaal registreeritud ettevõte, mis tegeleb meeste ülerõivaste tootmisega. «Tegemist ei ole suure ja meiega konkureeriva ettevõttega,» kommenteeris Võõras.

Tütarettevõtetest loobumine on praegu iseloomulik teistelegi Eesti rõivatööstusfirmadele. Mujal asuvaid tsehhe on müünud nii Valga õmblusvabrik AS Walko kui Baltika.

Tööstusettevõtete ees seisab kaks võimalust, kas toota ühe katuse all või hajutada tootmine laiali ja keskusest juhtida. «Meie eelistame esimest,» kinnitas Võõras.

Selle aasta kevadel müüs Klementi oma endise Võru tsehhi, jätkuvad Jõgeva tsehhi müügi läbirääkimised. «Eesmärk on selle aasta sees lõpusirgele jõuda,» kommenteeris Võõras.

Lisaks tütarettevõtteile on Klementil väljaspool Tallinna Vasalemma jaoskond.

Hetkel kuum