20. jaanuar 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Reformierakond esitas eile riigikogu menetlusse valitsuse seaduse muutmise seaduse, mis näeb ette põllumajandus-, teede- ja side- ning majandusministeeriumi ühendamist. Reformierakonna esimees Siim Kallas ütles, et ühtne suur majandusministeerium võiks tööle hakata järgmise aasta 1. jaanuaril. «Praegu on õige aeg selle arutamiseks,» lisas ta. Kallas märkis, et reformierakond on alati valmis haldusküsimusi arutama, viidates kolme valitsuse ministri sellealasele ettepanekule. BNS ETFC GRUPI FIRMAD JÄID kasumisse

Kõik ETFC Gruppi kuuluvad ettevõtted lõpetasid eelmise aasta kasumiga, ütles grupi nõukogu esimees Ants Laos. ETFC Gruppi kuuluvad Kalev, Rakvere lihakombinaat, Tallinna piimatööstus, Tartu külmhoone, Epeks Tootmine ning Winum. Lähiajal peaks grupiga liituma Hiiu Kalur.

Laos ütles, et eelnevalt kasumis olnud ettevõtted suurendasid aasta jooksul oma kasumit ning miinustes olnud saavutasid kasumi.

Kuigi ETFC Grupi majandusnäitajad on veel täpsustamisel, ütles Laos, et grupi käive kasvas aasta jooksul 12 protsenti. BNS

Tallinna kaubamaja ja Tartu kaubamaja plaanivad 1997. aasta konsolideeritud puhaskasumiks 34 miljonit krooni. Seega tõuseb Tallinna kaubamaja puhaskasum aktsia kohta tänavu 8,5 kroonilt 10 kroonile.

Tartu kaubamaja tänavune prognoositav brutokäive on 150 miljonit ja plaanitav puhaskasum neli miljonit krooni, teatas Tallinna kaubamaja. Eelmise aasta detsembris omandas Tallinna Kaubamaja AS Tartu kaubamaja aktsiate kontrollpaki, millega Tartu kaubamaja muutus Tallinna kaubamaja tütarettevõtteks.

Tallinna kaubamaja prognoosib lähiaastatel Tallinna ja Tartu kaubamaja ühise äritegevuse hoogustumist. Tuleval aastal peaks Tallinna kaubamaja kogukäive koos tütarettevõtete omaga ületama ühe miljardi krooni piiri, teatas ettevõte. BNS

Eesti Panga igakuisele lühiajaliste laenusertifikaatide oksjonile eile ei laekunud Eesti kommertspankadelt ühtegi ostusoovi.

Eesti Pank pakub iga kuu müüki 300 laenusertifikaati koguväärtusega 30 miljonit krooni. Varem pole ükski oksjon osalejate puuduse tõttu toimumata jäänud. BNS

EVEA panga juhatus otsustas teha panga nõukogule ja aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku suurendada panga omakapital sel aastal 100 miljoni kroonini.

Juhatuse hinnangul tuleb panga omakapitali täienduseks suunata 1997. aasta kasum ning korraldada täiendav aktsiate emissioon.

Emissiooni korraldamise aja, tingimused ja mahu lubas pank täpsustada vastavalt üldkoosoleku otsusele. Emissiooni mahuks pakub juhatus 500 000 kuni miljon aktsiat. BNS

Novembris pankrotistunud Oru turbakombinaadist on huvitatud kolm potentsiaalset ostjat, kuid keegi neist pole teinud veel kirjalikku lõplikku pakkumust.

Turbakombinaadi pankrotihaldur Andres Kuusk tunnistas, et veel on aega lõplikku pakkumust esitada. Ta ei soovinud täpsustada, kes on võimalikud ostjad.

Oru asula suurima tööandja turbakombinaadi pankrotihaldur pani ettevõtte tervikvara müüki detsembri lõpus. Tervikvara alghind on 4,5 miljonit krooni ja kirjaliku enampakkumise lõpptähtaeg on 31. jaanuar.

Kombinaadi direktor Kalev Mehide on varem öelnud, et kui jaanuari lõpuks ei tule ühtegi pakkumust, võib pankrotitoimkond otsustada müüa ettevõtte osade kaupa. Tema teatel on turbakombinaadi vara vastu huvi tundnud kaks Eesti kapitalil põhinevat firmat. BNS

Ehitusfirma AS EMV eelmise aasta konsolideerimata ja auditeerimata netokäive oli 350 miljonit ning puhaskasum 16 miljonit krooni.

EMV teatas börsile, et firma investeeris mullu 15 miljonit krooni. Suuremad investeeringud tegi EMV tütarettevõtetesse, ühte kinnisvaraprojekti ja tootmisvahenditesse.

EMV prognoosib selle aasta konsolideerimata käibeks 420 miljonit krooni ja puhaskasumiks 20 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum