9. veebruar 1997 kell 22:00

Estravel asus Läti turismiturgu vallutama

Reisibüroo Estravel tegevdirektor Aivo Takis prognoosis Riia filiaali selle aasta läbimüügiks 15--20 miljonit krooni ja esimese tegevusaasta kahjumiks miljon krooni. Kasumisse jõutakse kõige varem kolme aasta pärast, märkis Takis.

Küllaltki suur osa Eesti ettevõtjaid on Lätis alustanud aktiivset äritegevust ja nende hulgast korraldab paljude ärireise Estravel, põhjendas Takis Estraveli tegevuse laiendamist Lätti.

«Meie eeliseks Läti turul on juba olemasolev teenuste klientuur ja kuulumine Norvista kontserni,» rääkis Takis. Tema sõnutsi ei plaani Norvista Riga sekkuda kohalikku jaemüügiturgu, vaid teenindab juba olemasolevat klientuuri.

Lätis on praegu 160 reisibürood, mille hulgas on vaid paar suuremat. Läti turismiameti Vialatvia direktori Andris Vilcin?i sõnul tugevneb Estraveli turule tulekuga reisifirmade konkurents, mis peaks parandama pakutavate teenuste kvaliteeti.

Norvista Riga juhataja Laila Auzenberga rääkis, et populaarsemateks teenusteks kujunevad ilmselt Soome reisipaketid Tallinna kaudu ja Helsingist algavad Aurinkomatkat, Finnmatkat ja Top Clubi kataloogireisid.

Seni on Eesti reisibüroodest Lätis tegutsenud vaid Baltic Tours, kellel on Riias tütarfirma. Baltic Toursi omaniku Mait Metsamaa sõnul on nende firma tegevuse Riias kuni suveni peatanud, kuna Läti turg ei olnud sinna minekuks veel piisavalt küps.

Vilcin? lausus, et lätlaste ostetavate turismiteenuste hulk on küll vähehaaval viimaste aastate jooksul kasvanud, kuid märgatavat hüpet ei ole toimunud. Eestlased kuuluvad Vilcin?i ütluse kohaselt Lätit külastavate turistide hulgas esimeste hulka.

1996. a esimese kümne kuuga müüdi Lätis 19 345 agentide ja lennukompaniide vahelise arveldussüsteemi BSP lennupiletit koguväärtusega 9,6 mln dollarit, Eestis 53 033 piletit koguväärtusega 16,8 mln dollarit.

Estraveli 31. märtsil lõppeva majandusaasta läbimüügiks prognoosivad firma omanikud 200 mln krooni ning kasumiks 5 mln krooni. Estraveli omanikud on Soome lennufirma Finnair ja Aivo Takis.

Hetkel kuum