9. veebruar 1997 kell 22:00

Kas olete paigutanud raha investeerimisfondi?

Ei ole. Firmana ei saaks ma seda teha, sest aktsionärid on oma investeeringu teinud meie tegutsevasse firmasse ja minul ei ole õigust aktsionäride nimel investeeringuportfelli ümber jaotada.

Eraisikuna raha investeerimisfondi paigutamiseks ei ole mul seni nii palju vaba raha olnud.

Kui seda nüüd hakkab tekkima, siis ma usun, et ma saan ise hakkama oma portfelli haldamisega. Raha paigutaksin aktsiatesse.

Ma arvan, et investeerimisfond on kompromiss ajapuudusele. Kui mu ajabilanss ei võimalda ise kursis olla, siis see on hea lahendus.

Vaieldamatult on maaklerid kogu aktsiabörsiga palju rohkem kursis kui mina, nad istuvad päev läbi arvuti ees ja analüüsivad. Mul analüüsimoment puudub või ei ole nii täiuslik.

Siin on vastus väga lihtne, ei ole. Rohkem võib-olla sellel põhjusel, et puudub antud juhul vaba raha, ja teiselt poolt, nagu öeldakse, muid tegemisi on nii palju. Kui investeerida kuhugi raha, siis sa pead seda raha ka valvama ja jälgima, mis temaga toimub. Vajalik on ka koguda piisavalt eelnevalt informatsiooni, et minimeerida riske. Võib-olla on see minu natuurist, aga arvan, et seal, kus on suured käibed ja suur raha, seal on suured riskid ka. Muidugi, investeerimisfondide kaudu investeerides saab tegelikult küllaltki palju riske maandada, sellepärast et fond tervikuna liigub edasi. Kui mõni üksik projekt neil nurjub või ei toimi, siis tervikuna tegelikult investeerimisfondid lähevad edasi. Ainult et tänases tähtede seisus ei saa veel selget pilti, kui palju börsimajanduses tervikuna õhku on.

Olen küll. Sellepärast, et see on väga mõistlik raha paigutamise viis. Igatahes mõistlikum kui panna pangakontole, kui mingisuguseid sääste on.

Need on meie ühised säästud abikaasaga, aga minu osa on selles panuses suhteliselt väike.

Mina arvan, et investeerides ei pea Eestiga piirduma. Aga see sõltub väga palju sellest, kuidas suudetakse ennustada, mismoodi asjad börsil arenevad. Selleks võib võtta ka vastava ala asjatundjaid appi.

Senikaua, kui TALSE indeks tõuseb, on oma raha väärtpaberitesse investeerimine igal juhul arukas.

Ei. Lihtsalt sellel põhjusel, et pole raha. Ma ei oska ütelda, kas see oleks soodne investeerimisvõimalus, võib-olla tõesti. Tähendab, raha liigutamise mõtted saavad tekkida alati siis, kui raha on. Aga kui teda kogu aeg napib ning oled kinnisvaraprojektidega tegelenud ja ei ole midagi üle jäänud, siis ei saa niisuguseid mõtteid tekkida.

Ainuke, mis peast läbi käib, on see, et oleks õigel ajal leidnud võimaluse osta 25 krooniga Ühispanga aktsiaid, ja siis hetke pärast võitnud... Aga börsimängud ja muu selline nõuab rohkem süvenemist ja endale asja selgeks tegemist.

Hetkel kuum