9. aprill 1997 kell 22:00

Tiskre ehitus jätkub maikuus

Praegu valmistab Kodumajagrupp Lauri sõnul ette teid ja kommunikatsioone. Lauri ütlusel pakutakse teises etapis maju ka väiksema sissetulekuga inimestele. «Väikese maja maksumus koos maa ja haljastuse maksumusega algab 1,1 mln kroonist,» ütles ta.

Väikesed majad jäävad üldpinnalt 100--140 m² piiresse. Ühe ruutmeetri ehitusmaksumuseks kujuneb 8000--11 000 krooni. Teises etapis valmivate eramute kruntide suurus on 730--1200 ruutmeetrit.

Maju ehitavad kuus peatöövõtufirmat. Eelmises etapis osalenutest jätkavad peatöövõtjana ASid Kose Ehitus ja Wiklar. Viimane neist ehitab ühte maja.

Esimese etapi ehitajatest ei jätka Tiskres AS EKE Ehitus. EKE Ehituse peadirektor Aadu Aavik ei soovinud loobumist kommenteerida. «Meil oli tellijaga vääritimõistmist teineteise suhtes,» selgitas ta.

Hiljemalt aasta lõpuks valmivast 44 elamust on Kodumajagrupi müügiesindaja Heidi Pihlaku sõnul tänaseks juba müüdud seitseteist.

Esimeses ehitusetapis valmis Tiskres 28 elamut, millest kaks on tänaseks müümata. Sisse on kolitud kümnesse majja.

Esimese etapi ehitusmaksumus oli 50 miljonit krooni. Tiskre infrastruktuuri on Kodumajagrupp investeerinud 21 miljonit krooni.

Kolmandas ja neljandas ehitusjärgus on Kodumajagrupp plaaninud nõudluse olemasolul lisaks eramajadele ehitada Tiskresse ka ridaelamuid. Kõik 200 maja peaks elurajoonis valmis saama 1999. aasta lõpus.

AS Kodumajagrupp on kinnisvaraarendusfirma, mille äriidee on tulu saamises asumite rajamise kaudu. Firma aktsiakapital on kaheksa miljonit krooni, mis jaguneb seitsme investeerimisfirma ja ühe eraisiku vahel.

Hetkel kuum