22. aprill 1997 kell 22:00

Täna algab arvutimess Kompuuter 97

Täna algaval arvutimessil Kompuuter 97 osaleb vähem firmasid kui eelmisest aastal, samas on messi ekspositsioonipind suurem, ütles messi korraldaja Aalo Kukk.

Kuke sõnul osaleb tänavusel messil 153 firmat, eelmisel aastal oli osavõtjaid 164. Messi ekspositsioonipind kasvas mullusega võrreldes 400 ruutmeetri võrra ja on 3500 ruutmeetrit.

Tänasest laupäevani kestval messil on Kuke kinnitusel varasemast väiksem osakaal riistvaral, seevastu on suurenenud infosüsteemide ja tarkvara osa.

Esmakordselt arvutimesside ajaloos on tänavusel messil eraldi sissepääsu ja programmiga laiatarbepaviljon, kus asub ka tiigrihüppe stend ja enam kui kümne töökohaga Interneti-kohvik.

Seniseid arvutimesse korraldas riigieelarveline informaatikafond, mis käesoleva aasta alguses reorganiseeriti informaatikanõukoguks. Messi korraldamine anti arvutifirmade assotsiatsiooni ekspogrupile. Kompuuter 97 peaks Kuke kinnitusel tooma assotsiatsioonile kasumit paarsada tuhat krooni.

Esimene bürootehnikamess Kompuuter peeti 1992. a ja seal osales 47 eksponenti. Messi pind oli 750 m². Külastajaid käis esimesel messil 11 000 inimest. Eelmisel aastal oli külastajaid 17 000. ÄP

Hetkel kuum