12. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Leedut kütteõliga varustav USA kompanii Mobil Sales and Supply Corporation kavatseb kaevata riikliku energiatootja Lietuvos Energija kohtusse.

Mobil tahab Lietuvos Energijalt kohtu kaudu sisse nõuda 1,3 miljoni dollarilise võla. Leedu energeetikavõimud väidavad, et nad on võla Mobilile ära tasunud. BNS

Leedu telekommunikatsioonifirma Lietuvos Telekomase erastamisplaani koostamise konkursil osaleb 23 tuntud firmat.

Oma pakkumuse esitasid kuus juriidilist firmat, seitse konsultatsioonifirmat ja kümme panka. Tuntuimad konkursil osalejad on Union Bank of Switzerland, Deutsche Morgan Grenfell, Nomura International, Banque Paribas, N.M. Rothschild & Sons Limited, Flemings Bank, Hansa Investeeringud, Merrill Lynch ning konsulteerimisfirmad Price Waterhouse LLP, Detecon ja ARC.

Leedu valitsus teeb esialgse valiku 16. maiks. BNS

Venemaa president Boriss Jeltsin lubas eile reformida kuluka subsideeritava elamu- ja kommunaalmajanduse süsteemi ja tõotas, et vaestel ei tule selle tõttu kannatada.

Jeltsini hinnangul läheb elamumajanduse subsideerimine riigile igal aastal maksma 119 triljonit rubla ehk kuni 4% sisemajanduse kogutoodangust.

Valitsus tahab kaotada 2003. aastaks subsiidiumide süsteemi ja asendada selle vaestele makstavate toetustega. REUTER-BNS

Vilniuse Panga uus strateegia näeb ette mineku välisturule; muu hulgas on kaalumisel ka Eesti turg. Vilniuse Pank alustas esimeses kvartalis naaberturgude uurimist.

89% Leedu suurima erapanga aktsiatest on välisinvestorite -- Bank of New Yorki, Chase Manhattani, Merrill Lynchi, Oppenheimer & Co, Swedfund Financial Marketsi, Baltic Fund Securities -- kontrolli all. BNS

Rumeenia valitsus võttis vastu seaduseelnõud, mis võimaldavad sulgeda finantsraskustes panku ja tervendada panganduskeskkonda.

«Panga võib kuulutada maksujõuetuks, kui ta ei maksa laenutähtaja ületanud laene tagasi vähemalt 30 päeva jooksul.

Valitsus kiitis heaks ka 1991. a seaduse parandused, mis kaotavad kommunismiaegse riikliku pangandusmonopoli. REUTER-ETA

Hetkel kuum