21. august 1997 kell 22:00

Raku haldur nõuab EVEA Pangalt üle 3,25 miljoni krooni

Raku karusloomakasvanduse pankrotihaldur nõuab EVEA Pangalt kui ettevõtte tervikvara müügi garanteerijalt 3,25 mln krooni tasumist.

Hiljemalt tulevaks kolmapäevaks peab pank tasuma pool nõudest ehk 1,625 miljonit krooni ja ülejäänud summa septembriks. Kohustuse mittetäitmisel esitatakse EVEA Panga vastu hagi Tallinna linnakohtusse, ütles Raku karusloomakasvanduse pankrotihaldur Jaak Annus.

EVEA Pank tagas aasta tagasi sügisel Raku tervikvara ehk külmhoone müüki 6,5 mln krooni eest ASile KSK, mis tegeleb kalatoodete külmutamise ja müügiga.

Pool summast ehk 3,25 miljonit krooni tasus ostja Alliku sõnul kohe, ülejäänud poole tasumiseks aga koostati graafik, millest ostja ega pank Alliku sõnul kinni ei pidanud. Nüüd on 3,25 mln kroonile lisandunud veel viiviseid, mille summa ulatub ca 100 000 kroonini, märkis Allik.

«EVEA Pank on seni püüdnud garantiide täitmist vältida,» põhjendas haldur kohtuteele asumist.

Allik kinnitas, et sovhoosi külmhoones, mille KSK ostis, toimub aktiivne majandustegevus. Ta ei osanud öelda, kas ettevõte töötab kasumiga.

1993. aasta mais pankrotistunud Raku karusloomakasvanduse pankrotimenetlus on üks Eesti pikemalt veninuid.

Menetlus on takerdunud kohtuprotsessidesse omandivaidluste ja panditud vara üle, mistõttu pole seni olnud võimalik kaitsta võlanõudeid.

Raku vastu on esitatud kokku 84,8 miljoni krooni eest nõudeid, ettevõttel on 44 võlausaldajat. BNS

Hetkel kuum