2. september 1997 kell 22:00

Käratult valminud ehitus

Asukoht:- Rävala pst 2/ Kivisilla 8

Tellija:- AS Rävala Büroohoone

Peatöövõtja:- Eesti Ehitus

Peaprojekteerija:- E-Inseneribüroo

Arhitekt:- Ilmar Heinsoo (arhitektuuri- ja inseneribüroo ARX)

Ehituse maksumus:- ca- 50 mln krooni

Juuli viimasel nädalal lõpetati Tallinnas käratult järjekordse 50 miljonit krooni maksva büroo ehitus.

Ametiühingute maja kõrvale kerkinud büroohoone on EE Grupi kinnisvaraprojekt. Hoone projekteeris E-Inseneribüroo, ehitas Eesti Ehitus ja haldamiseks on moodustatud AS Rävala Büroohoone, mille üks omanikest on EE Grupp.

Hoone ehitusest ja valmimisest ei ole palju kirjutatud. Rävala Büroohoone projektijuhi Villem Vohu sõnul pole selleks vajadust, sest rentnike leidmisega pole probleeme.

Peale esimese korruse teeninduspindade on ülejäänud hoone büroopindade päralt.

Maja arhitektuurne lahendus pärineb Ilmar Heinsoolt arhitektuuri- ja inseneribüroost ARX. Heinsoo hakkas ametiühingute maja teise ehitusjärgu projekteerimisega tegelema 1985. aastal. Tol ajal planeeriti hoonesse ametiühingute kursuste baasi rajamist. Ajapikku kadus vajadus kursuste baasi järele ja muuta tuli ka juurdeehituse projekti. Lõplik projekt valmis 1996. aasta kevadel kiiresti. «Kui ehituseks läks, oli vaja tegutseda kiiresti,» rääkis Heinsoo. Ta on aga arvamusel, et laias laastus on arhitektuurne idee valminud hoones säilinud.

Maja kandekonstruktsioon on monoliitraudbetoonist plaat-post-süsteemis. Kerge välissein on osaliselt klaasalumiiniumkonstruktsioonist ja valge kivipuruga kaetud plastikplaatitest. Esimese korruse välisviimistlusel on kasutatud graniitplaate, välispostid on lihvitud terrazzo pinnaga.

Hetkel kuum