30. september 1997 kell 22:00

Maksimarketil valmis teine kaubakeskus

Maksimarketi juhataja Tiit Reha ütles, et kaubanduskeskuses on kasutatavat pinda 3300 ruutmeetrit. Tema sõnul võib uue kaubanduskeskuse kuukäibeks kujuneda ligi 20 miljonit krooni. Praegu töötab Lasnamäe Maksimarketis 120 inimest.

Võimalikku külastajate arvu ei osanud Reha esialgu prognoosida.

Kaubasortiment on sama, mis Maksimarket-1s, kinnitas Reha. «Seal on tööstus-, toidu- ja garderoobikaup,» täpsustas ta.

ETK Majade juhataja Andres Tint ütles, et kaubanduskeskuse hoonekarbi ostis ETK Majad Tallinna klaverivabrikult. Tema sõnul oli selle soetamismaksumus miljoneid kroone.

«Seal oli klaverivabriku territoorium kunagi alustatud, kuid lõpetamata karbiga, kuhu pidanuks tootmishoone tekkima,» rääkis ta.

Kaubandushoone ehitas AS Koger & Sumberg, hoone ehitusmaksumus oli 28 miljonit krooni. Tindi ütlusel võib hoone viimistlemisel veel kallineda.

Maksimarketi teisele korrusele rendib ETK Majad teenindusettevõtetele pindasid. Rendilepingud on vormistamisel, selgitas Tint. Ta nentis, et teise korruse avamine on takerdunud, kuna oli mõningaid ehituslikke probleeme ja rentnikud on teinud oma otsuse suhteliselt hiljaaegu.

Tiit Reha ütles, et Maksimarketi tüüpi selvehalle on ETK Kaubandusel veelgi tulemas, kuid ta ei soovinud plaane täpsustada.

Hetkel kuum