20. oktoober 1997 kell 22:00

Moe uus omanik tegi pakkumuse Rakverele

Balti Põranda juhatuse esimees Leonid Jakerson kinnitas, et firma esitas erastamisagentuurile (EEA) pakkumuse 100 protsendi Rakvere tehase aktsiate ostuks.

Jakerson ei soovinud pakkumust esialgu pikemalt kommenteerida, kuid avaldas arvamust, et see on laekunud pakkumustest parim.

«Meil on Moe näitel olemas kogemus, kuidas on võimalik piiritusetehase töö tulemuslikuks muuta,» seletas Jakerson oma veendumust.

Jakerson märkis, et Balti Põrand on Moe tehase ekspordikanalite avamisega näidanud, et suudab ettevõtte suluseisust välja tuua.

Ka ei välistanud Jakerson, et Moe erastamise väljakuulutamisel taotleb seni kolmandikku aktsiapakist omav Balti Põrand ka kogu ülejäänud aktsiapaki ostmist.

Moe on lülitatud küll selle aasta erastamisnimekirja, kuid selle erastamist pole seni välja kuulutatud.

Rakvere piiritustehase peadirektor Sven Prees ütles, et ettevõte on ekspordi seiskumise tõttu töötanud kahjumiga, täpsustamata selle ulatust.

Prees kinnitas, et ettevõttega käisid enne ostupakkumuse esitamist tutvumas kolm firmat -- neist üks oli Balti Põrand ja kaks suhteliselt tundmatut investeerimisfirmat.

Rakvere piiritusetehase 100 protsendi aktsiate ostuks laekus EEA-le neljapäevaks mitu pakkumust. Algas läbirääkimiste periood, mille käigus saab pakkumusi ka täiendada. EEA nõukogu valib parima pakkuja välja hiljemalt 60 päeva pärast pakkumuste esitamist.

«Usun, et erastamine õnnestub,» avaldas Prees lootust. Ta ei osanud piiritusetehase turuväärtust hinnata, kuid nentis, et see ületab ilmselt aktsiate nimiväärtuse.

EEA müüb 620 000 Rakvere piiritusetehase 10kroonise nominaaliga aktsiat. BNS

Hetkel kuum