20. oktoober 1997 kell 22:00

Täna müüb linn Olümpia hotelli vastas asetseva maatüki

Müüdava krundi suurus on 9082 ruutmeetrit. Kokku on Olümpia vastas asuva krundi suurus ligi 14 000 ruutmeetrit. Sellest kolm krunti suurusega umbes 4000 ruutmeetrit kuuluvad Kristiine Keskuse ASile ning ligi 1000ruutmeetrine krunt kuulub ASile Eesti Statoil.

Põhiliseks täna müüki tuleva maa-ala pretendendiks peetakse Kristiine Keskust, kes juba omab müüdava krundi ümber strateegilistes kohtades kinnistuid. Kristiine Keskuse AS kavatseb koostöös Eesti Statoiliga rajada sinna vähemalt 20korruselise äri- ja büroohoone.

Kritiine Keskuse juhatuse esimees Margus Reinsalu ütles, et firma kavatseb kindlasti enampakkumisel osaleda. Reinsalu keeldus ütlemast, kui kõrget hinda on keskus nõus maksma.

«Juba alghind 18,2 miljonit krooni on selle krundi eest küllaltki soolane,» nentis Reinsalu.

Kristiine Keskus loodab enampakkumise siiski võita, sest on juba müüdava kinnistu äärsete kruntide omanik.

«Terve mõistusega inimene ei osaleks sellel pakkumisel, sest ta ei saaks maaomanikuks saades seal niikuinii midagi ette võtta,» ütles Reinsalu.

Udo Klopetsi sõnul on tänase enampakkumise vastu siiski üsna elavalt huvi tuntud.

Tallinna linnavolikogu lubas 3. septembril linnavalitsusel müüa Juhkentali 3 asuva krundi alghinnaga 18,165 miljonit krooni. Linn loodab kinnistu müügist saada vähemalt 20 miljonit krooni ning see summa on planeeritud Tallinna linna 1997. aasta lisaeelarvesse.

Avalik enampakkumine toimub täna kell 11 Tallinna linnavaraameti IV korruse saalis. Osavõtutasu on 10 000 krooni ning tagatisraha 10 protsenti alghinnast ehk 1 816 500 krooni, mis peavad olema laekunud linnavaraameti arvelduskontole enne enampakkumise algust. ETA

Hetkel kuum