6. november 1997 kell 22:00

Imavere saab uue alajaama

«Kandsime Saksamaale üle 11 miljonit krooni seadmete valmistamiseks. Alajaam, liinid ja jaotusvõrgud peavad valmis saama järgmise aasta 25. märtsiks,» ütles Lõuna Elektrivõrkude direktor Avo Beek.

Tema sõnul juhivad 110/15kilovoldise alajaama kõiki ehitustöid sakslased ja kogu kaabelvõrk paigutatakse maasse. Tööde ja seadmete kogumaksumuseks kujuneb ligi 16 miljonit krooni, millest ligi 10 miljonit maksab AS Imavere Saeveski.

«Oleme valmis maksma oma tarbimisosa eest, aga ei olnud nõus finantseerima kogu projekti,» ütles ASi Imavere Saeveski tegevdirektor Margus Kohava.

Seoses saetööstuse ja kuivatite laiendamisega ei piisa ASil Imavere Saeveski enam praegu kasutatava elektrienergia hulgast. Järgmise aasta 31. märtsil saavad valmis uued tootmisliinid ja selleks ajaks on AS Imavere Saeveski Kohava sõnutsi tootmise laiendamisse investeerinud kokku ligi 280 miljonit krooni.

Eesti Energia väitis kevadel, et ei suuda suhteliselt lühikese aja jooksul Imaverre uut alajaama ja 2,3 kilomeetrit elektriliine ehitada. Ka oli vaidlusobjektiks projekti rahastamine.

Suvel külastas saeveskit majandusminister Jaak Leimann ja pärast seda leidis Eesti Energia suhteliselt kiiresti võimaluse uue alajaama ja elektriliinide rajamiseks.

Peale Eesti suurimasaetööstuskompleksi hakkab uus alajaam elektrienergiaga varustama kogu Imavere piirkonda.

Hetkel kuum