18. detsember 1997 kell 22:00

Eesti Energia nõukogu ei kinnitanud eelarvet

Juhul kui elektrijaamade omanik tuleval aastal vahetub, pole mõtet nende tegevuseks kulutusi kavandada, selgitas eelarve kinnitamata jätmist Eesti Energia haldusnõukogu esimees Jüri Käo.

Kolmapäeval jäi kinnitamata ka Eesti Energia 1998. aasta esimese kolme kuu eelarve.

Haldusnõukogu leidis, et vaja on põhjalikumalt selgitada ettevõtte kuluartikleid ja reserve, märkis Käo. Jaanuaris on kavas esimese kvartali eelarve uuesti läbi vaadata.

Siiski võttis Eesti Energia haldusnõukogu vastu tuleva aasta investeeringute eelarve. Selle esialgne maht on 660 miljonit krooni, mis võib aasta jooksul suureneda.

Investeeringud lähevad Käo teatel peamiselt energiasüsteemi arengusse, töökindluse tagamisse ja keskkonnahoidu.

Eesti Energia kavatseb 60 protsenti investeeringutest katta omavahenditest ja ülejäänu tarvis kaasata vahendeid rahvusvaheliselt rahaturult.

Peale eelarvete arutas haldusnõukogu ka Eesti Energia uue peadirektori konkursi käiku. Nõukogu otsustas, et konkursi tulemused kinnitatakse 19. jaanuariks.

Kuigi Eesti Energia äriregistri kande puudumine takistab Eesti Energia erastamist ja selle nõukogu tööleasumist, saab nõukogu vastu võtta otsuseid kui riigiettevõtte haldusnõukogu.

Valitsus kinnitas ASi Eesti Energia nõukogu koosseisu pool aastat tagasi. Äriregistri kandeni on need isikud haldusnõukogu liikmed.

RE Eesti Energia on oma ligi 7000 töötajaga üks Eesti suuremaid ettevõtteid. Firma mullune kogukäive oli 2,8 miljardit ja puhaskasum 43,9 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum