7. jaanuar 1998 kell 22:00

USA firmade kasumid langevad

Riia börsil oli kolmapäevane kauplemine väga tagasihoidlik ning hinnad langesid eilse mõnevõrra ootamatu tõusu järel marginaalselt. Ainsaks erandiks oli Staburadze, mille aktsiakapitalist vahetas turuvälistes tehingutes omanikku 4,25% ehk kokku 85 000 aktsiat. Staburadze tegi enam kui 2/3 börsi kogukäibest. Maaklerite väitel püüab keegi omandada kontrollpakki, kuid konkreetseid nimesid ei mainitud.

Heaks uudiseks lähituleviku seisukohalt peetakse riigi suuruselt kolmanda, Riia Kommertspanga peatset tulekut börsinimekirja.

Vilniuse börsil oli meeleolu taas optimistlikum. Vilniuse pank tõusis tugevalt ning tõmbas kaasa ka ülejäänud turgu. Maaklerite sõnutsi on turg hakanud viimastel päevadel jälgima Vilniuse panga hinnasuunda. Ka investorite lemmik Hermis tõusis ligi 4 litti, kuid kauplemiskäive oli tagasihoidlik. Põhinimekirja Litin-indeks tõusis 8,33 punkti 914,26ni ning Litin-A 21,77 punkti 1926,74ni. Börsi kogukäive oli keskpärane 577 000 litti. Pankade tõus tekitas maaklerites usku, et vaiksed ajad börsil on peatselt ümber saamas.

Vene RTS-süsteemis ortodoksikiriku jõulude tõttu kauplemist ei toimunud.

Wall Street on jõudnud konsensusele, et USA börsiettevõtete kasumite kasv saab uuel aastal olema ümmarguselt pool aastatagusest. Ühe analüütiku sõnul on madalad intressimäärad P/E suhtele soodsad, kuid seni jääb vastuseta küsimus, mis see E on. Säärased probleemid viisid teisipäeval alla kogu turu. Enim said pihta energeetika-, pangandus- ja tehnoloogiaaktsiad. Esimesi lõid langevad naftahinnad, teisi häiris taas hoogu võtnud Aasia kriis, kolmandad on lisaks langusele Aasia sihtturgudel sattunud üleüldise majanduskasvu pidurdumisest tuleneva turgude vähenemise ohtu. Ainsana murdis trendi Apple, mis teatas oodatust suuremast kasumist.

Hetkel kuum