12. jaanuar 1998 kell 22:00

Euroopa Liit toetab Soome algatust

Selle ettepanekuga soovib ta toetada Soome algatust luua Euroopa Liidule (EL) põhjamõõde. Analoogsed töörühmad tegutsevad ELis Vahemere piirkonnas ja Balkanil.

Papoutsis põhjendas oma ideed sellega, et Euroopa Liidu naaberriikides töötatakse välja paljusid projekte, millele otsitakse rahvusvahelisi ja sealhulgas ELi investeerimisallikaid. Kuna raha hulk on piiratud, siis soovib EK, et töörühm paneks piirkondlikud infrastruktuuriprojektid, mis on seotud nafta, gaasi ja elektriga, tähtsuse järjekorda. Komisjon omalt poolt lubab tähtsamaid projekte toetada. Komisjoni koosseisu arvatakse valitsuste ja ELi ning tööstuse ja finantsinstitutsioonide esindajad.

Neste seminaril kõneles veel Venemaa aseenergiaminister Valeri Garipov, kes toonitas, et Venemaa valitsusel on endiselt soov rajada naftajuhe Läänemereni ja ehitada sinna naftaterminaal.

Peale Primorski sadama ehitamise uurib valitsus endiselt Soome Neste ettepanekut ühendada naftajuhe ka Porvooga.

Garipov kinnitas veel Venemaa huvi rajada gaasijuhe Kesk-Euroopasse, mis pärast rootslaste huvi kasvu selle vastu võiks kulgeda läbi Soome ja Rootsi. KL-ÄP

Hetkel kuum