12. veebruar 1998 kell 22:00

Shell ostab ära kütuseketi EK

Shelli ja Coastali vahel on alla kirjutatud kavatsuste protokoll, kinnitas teine anonüümseks jääda soovinud allikas. Kas on firmade vahel sõlmitud ka EK ostuleping või kui kaugel asjad tegelikust tehingust on, ei osanud ta öelda.

ASi EK peadirektor Olle Horm ei soovinud eile kommenteerida, kas kuuldused EK ostmisest Shelli poolt vastavad tõele või mitte.

«Kust teile seda öeldi?» reageeris Houstonist Coastali avalike suhete direktor Wellington Osterloh esmalt küsimusele tehingu toimumise kohta. «Coastali poliitika on mitte kommenteerida spekulatsioone, mis puudutavad vara müüki,» vastas ta hiljem.

Ka Shelli Baltimaade piirkonna juht ei soovinud eile õhtul Äripäevale laekunud informatsiooni kommenteerida.

Sarnane kavatsuste protokoll Coastali ja Norra-USA kütusekontserni Hydro-Texaco vahel ASi EK ostmise asjus kaotas kehtivuse möödunud aasta sügisel, sest Hydro-Texaco loobus ametlikust pakkumusest.

Ametlikult kinnitamata andmetel on Coastal varem samalaadsed lepingud sõlminud ka Soome riikliku kütusekontserniga Neste ja Skandinaavia kontserniga Statoil, mingil kujul ka Eesti suurima tanklaketiga Alexela. Väidetavalt on need tänaseks oma kehtivuse kaotanud.

Coastal erastas ASile Esoil kuulunud EK poolteist aastat tagasi. Ligi 40 bensiinijaamaga EK oli tollal Eesti suurim tanklakett turuosaga umbes 14 protsenti. Pärast liitumist ASiga Petra tõusis möödunud sügisel turuliidriks AS Alexela Oil, kel on täna Eestis 44 bensiinijaama.

Hetkel kuum