9. märts 1998 kell 22:00

USA turud pöörasid uuesti üles

Läti investorite reaktsioon uudisele koostöölepingu allkirjastamisest Eesti Ühispanga, Unibanka ja Vilniuse panga vahel jäi leigeks. Unibanka aktsia tõusis vaid santiimi ning ka käive oli suhteliselt keskpärane. Mitmed analüütikud ei pidanud lepingut oluliseks ning avaldasid kahtlusi pankade võimaliku ühinemise suhtes tulevikus. Lähipäevadeks ennustati Unibanka püsimist põhiliselt samal tasemel, kuna ülejäänud aktsiate hinnad võivad mõnevõrra langeda.

Erinevalt lätlastest pidasid Leedu investorid kolme panga koostöölepingut oluliseks ning nädalaid paigal tammunud Vilniuse panga aktsia kallines 5 liti võrra. Mitmed analüütikud leidsid siiski, et Vilniuse panga jaoks on uudis saabunud liiga hilja ning plaanitav 400 miljoni litine aktsiaemissioon rikub tõenäoliselt suuremad tõusuvõimalused. Põhinimekirja suuremate tõusjate hulgas oli ka Medienos Plau?as. A-nimekirjas näitasid jätkuvalt tugevat tõusu laevandusfirmad LISCO ja KLASCO. Ka Leedu Energia püsis investorite huviorbiidis ning jätkas senist tõusutrendi.

Vene aktsiaturgudel esmaspäeval naistepäeva tõttu kauplemist ei toimunud.

Reedel näitasid aktsiate hinnad USA turgudel tugevat tõusu ning enamik indekseid kosus neljapäevasest äkk-kukkumisest. S&P500 püstitas koguni uue rekordi. See näitab, et börsil on jätkuvalt tugev tõusupotentsiaal ning vahepealsed langused olid pigem tehnilised. Investorid ohkasid kergendatult, kui ilmnes, et tööpuuduse vähenemine oli vaid veidi suurem oodatust. Uudis mõjus samuti turgu tugevdavana. Tööpuudus USAs on viimase 24 aasta madalaimal tasemel.

Tõusutrend jätkus ka esmaspäeval ning Dow murdis 8600 punkti piiri kiirelt juba hommikupoolikul. Parasjagu värinat oli siiski Nasdaqil, mis avanes eelmisest sulgemisest madalamal ning ei suutnud ka lõunaks olulisel määral kosuda.

Hetkel kuum