31. mai 1998 kell 22:00

Laevaremonditehas dividende ei maksa

Balti laevaremonditehase juhatuse esimees Fjodor Berman ütles, et kuigi ettevõte teenis eelmisel aastal korraliku kasumi, kantakse kasum reservidesse või investeeritakse ettevõtte arendamisse.

»Muidugi oleks hea dividende maksta, aga investeerida on ka vaja,» sõnas Berman. «Loodan, et aktsionärid mõistavad seda käiku ja saavad aru, et kui me ei investeeriks, poleks me nii edukad kui praegu.»

Balti laevaremonditehasel on 400 aktsionäri, ettevõtte aktsiate kontrollpakk kuulub neljale juhatuse liikmele. «Juhatuse liikmetega oleme need küsimused selgeks rääkinud,» sõnas Berman.

Sellel aastal kavatseb Balti laevaremonditehas investeerida ettevõtte arengusse umbes 100 mln krooni. Kui Balti laevaremonditehase ja ASi Talinvest Suprema konsortsium võidab Leedu laevaremonditehase erastamiskonkursi, suureneb oluliselt ka ettevõtte investeeringute maht.

Balti Laevaremonditehase AS maksis oma aktsionäridele viimati dividende 1992. aastal.

Laevaremonditehase eelmise aasta käive oli 601,5 mln krooni. Selleks aastaks prognoosib ettevõte 700 mln kroonist käivet ja 80 mln kroonist puhaskasumit.

Hetkel kuum