28. juuni 1998 kell 22:00

Kreenholm ehitab uue tehase Narva

Kreenholmi Valduse peadirektor Meelis Virkebau ütles, et uue tehase rajamine on tingitud Kreenholmi toodangu ostjate nõudluse suurenemisest. Tema sõnul on uue tehase projektist tingituna lükkunud ka Hollandi voodipesufirma ostmise plaan juuli teise poolde.

«Kliendid ütlevad, et kui me ei suuda toota nii palju, kui nemad soovivad, on nad sunnitud otsima teise tarnija,» põhjendas Virkebau kiirustamist uue tehase ehitamisega. «Ega meil ei ole laienemise vastu midagi,» lisas ta.

Virkebau ütles, et kui praegu töötleb Kreenholmi õmblustööstus kuus kuni kaks miljonit jooksvat meetrit kangast, siis tulevikus on kavas töödelda üle kolme miljoni jooksva meetri kangast ühes kuus. «Me tahame anda Narvas toodetud kangale rohkem lisaväärtust kui seni,» sõnas Virkebau.

Uue õmblustehase projekteerimise leping kirjutati alla eelmisel nädalal. Projekti kohaselt ehitatakse välja 2000 ruutmeetrit tootmispindu.

Lõpliku otsuse tehase rajamise kohta langetab Kreenholmi Valduse ASi nõukogu 23. augustil.

Virkebau sõnul on uue õmblustehase rajamiseks vaja investeerida hinnanguliselt kuni 20 miljonit krooni. «Põhiküsimus on selles, kuidas mõelda välja selle projekti rahastamine,» lausus ta.

Kreenholmi õmblustööstuses töötab praegu 820 inimest. Uue tehase valmimisel kasvab õmblustööstuse töötajate arv üle tuhande. Uue tootena kavatseb Kreenholm hakata pesutoodete ja väikelaste pesu kõrval valmistama ka töörõivad.

Hetkel kuum